Mokomės gyventi sveikai

Marijampolė
Loreta Akelienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos atstovai su mokymosi gyventi sveikai partneriais mokiniais ir mokytojais iš Portugalijos, Turkijos, Danijos, Rumunijos susitiko Šaveso mieste Portugalijoje.

Į šį vizitą dr. Antonio Granjo mokykloje, kuris vyko gegužės 14–18 dienomis, buvo išvykę 7a klasės mokiniai Arnas Šverčiauskas ir Akvilė Aleksaitė, juos lydėjo anglų kalbos mokytoja O. Gluoksnytė, biologijos ir technologijų mokytoja R. Dijokienė.

Susipažinome su mokykla, pačiu miestu. Vėliau visų šalių mokiniai pristatė savo kurtas videoknygas, kaip jie įsivaizduoja sveiką gyvenimo būdą, dalijosi patirtimi, kokius patiekalus būtų galima lengvai pasigaminti namuose. Vyko integruota anglų kalbos ir praktinė maisto gaminimo pamoka. Mokytoja O. Gluoksnytė pristatė vykdytos apklausos, kurią atliko visų šalių partnerių mokiniai ir mokytojai, rezultatus. Kiti mokytojai pristatė patirtis, kurios yra taikomos jų mokyklose, siekiant, kad mokėjimas gyventi sveikai taptų kiekvieno mokinio kasdiene patirtimi.

Visi turėjome galimybę pamatyti, kaip į sportinę veiklą yra įtraukiami mokiniai su negalia, kokios sportinės veiklos jiems yra siūlomos, kaip jos pateikiamos, kad net didelę negalią turintis žmogus galėtų jaustis gerai bendrose veiklose. Smagu, kad vyko daug praktinių užsėmimų. Visi žaidėme tinklinį, badmintoną, stalo tenisą, futzalį (sporto šaka, panaši į futbolą, bet žaidžiama su sunkesniu kamuoliu, šiek tiek skiriasi žaidimo taisyklės), važinėjomės dviračiais, plaukėme baidarėmis, šokome zumbą. Visi dalyviai tikrai buvo nusiteikę sportiškai, tad kasdieniai žygiai po 10–15 kilometrų nekėlė problemų. Juose susipažinome su saugomomis teritorijomis, prieskonių auginimu, ragavome skirtingų šaltinių mineralinio vandens. Miesto centre įsikūrusiame „Chaves Termas & Spa“ mineralinis vanduo trykšta iš gelmių + 76° C temperatūros. Jis naudojamas gėrimui ir įvairioms kūno procedūroms.

Visos veiklos vyko anglų kalba. Mokiniai tobulindavo savo anglų kalbos žinias, bendravimo įgūdžius ir portugalų šeimose, kurios pasižymėjo dideliu draugiškumu, paslaugumu. Savaitės pabaigoje projekto dalyviai savo įspūdžius pagal galimybes reiškė angliškai. Džiugu, kad mūsų mokiniai puikiai įsiliejo į bendras veiklas, aktyviai praleido laiką, pažino kraštą ir net davė interviu Portugalijos televizijai.

O. GLUOKSNYTĖ,

anglų kalbos mokytoja

R. DIJOKIENĖ,

biologijos ir technologijų mokytoja

Nuotraukos iš mokyklos archyvo