Mokolų progimnazijoje ir vėl veikė Mažoji laboratorija

Marijampolė
Loreta Akelienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Marijampolės sav. Mokolų progimnazija lapkričio 22 dieną sukvietė pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo mokinukus, jų pedagogus į respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mažoji laboratorija“, jau tapusią tradicine.

Organizacinė komanda: priešmokyklinio ugdymo pedagogė Edita Matulevičienė, pradinių klasių mokytojos Diana Vaišutienė, Vilija Šermukšnienė, Ramutė Murauskienė, Renata Kartavičienė ir Ona Virbickienė šiemet sulaukė daugiau dalyvių negu pernai ir iš tolimesnių šalies kampelių: iš Vilkaviškio, Šakių, Marijampolės, Lazdijų, Alytaus, Panevėžio ugdymo įstaigų. Iš viso dalyvavo 73 vaikai ir 53 juos paruošę mokytojai.

Salėje buvo demonstruojami 26 stendiniai pranešimai. Veikė trys laboratorijos, kuriose buvo demonstruojama 40 bandymų ir eksperimentų. Iš dalyvių buvo reikalaujama, kad bandymams naudotų tik saugias ir sveikatai nekenksmingas medžiagas.

Darnaus ir apgalvoto organizatorių darbo dėka veikla vyko sklandžiai ir įdomiai. Eksperimentuose iš pieno buvo gaminamos sagos, išdykavo skystas muilas, kiaušiniai tapo stebuklingi, buvo kuriama dantų pasta drambliams, kopūstas virto burtininku, stebino šokantis magnetas.

Konferencijos tikslas – auginti ateities kūrėją, saugantį savo planetą Žemę, skatinti jį domėtis, pažinti, atrasti ir išmokti, taip pat plėtoti ir pedagogų profesinį bendradarbiavimą.

Meninę dalį padėjo organizuoti chemijos mokytoja Ieva Šmulkštienė, etikos mokytoja Jolita Liūtienė ir dailės mokyt. Dalia Kreivėnienė. Buvo apdovanoti daugiausia žiūrovų balsų surinkę eksperimentai. Mažojoje laboratorijoje Nr. 1 žiūrovų simpatijų prizą laimėjo bandymas „Sauso ledo burbulai“, laboratorijoje Nr. 2 geriausiai įvertintas bandymas „Cukraus galia“, o laboratorijos Nr. 3 žiūrovams labiausiai patiko „Žemės magnetinis laukas“. Vėliau visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

„Mažoji laboratorija“ – tai gamtamokslio ugdymo dalis progimnazijoje. Pradinių klasių mokytojos šio ugdymo tikslų siekia su priemonėmis, gautomis dalyvaujant gamtos ir technologinių mokslų projekte. Pedagogės susidomėjo pradinių klasių mokytojams skirta mentorystės programa „Technologijų vedliai“, kurios tikslas – technologinį smalsumą paversti įrankiu nuolatiniam tobulėjimui, stiprinti mokytojų pasitikėjimą technologinėmis žiniomis.

Aldona BAGDONIENĖ

Marijampolės sav. Mokolų progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotraukos iš asmeninio albumo