REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Balandžio 12 d. 10:54

Mokinių mokomųjų bendrovių mugėje vėl triumfavo janoniečiai (nuotraukų galerija)

Šiauliai

Audronio Rutkausko nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


79589

Tradicinėje, jau ketvirtojoje, mokinių mokomųjų bendrovių mugėje, vykusioje Šiaulių „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centre, savo verslo produkciją pristatė net 20 komandų iš Šiaulių, Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Pakruojo, Radviliškio miestų bei rajonų mokyklų.


Foto galerija:

img-0406.jpg
img-0445.jpg
img-0475.jpg
img-0493.jpg
img-0505.jpg
img-0507.jpg
img-0516.jpg
img-0520.jpg
img-0525.jpg
img-0553.jpg
img-0561.jpg
img-0576.jpg
img-0591.jpg
img-0594.jpg
img-0595.jpg
img-0615.jpg
img-0619.jpg
img-0624.jpg
img-0629.jpg
img-0631.jpg
img-0651.jpg
img-0674.jpg
img-0682.jpg
img-0698.jpg
img-0710.jpg
img-0717.jpg
img-0721.jpg
img-9702.jpg
img-9716.jpg
img-9719.jpg
img-9721.jpg
img-9724.jpg
img-9731.jpg
img-9746.jpg
img-9765.jpg
img-9767.jpg
img-9769.jpg
img-9772.jpg
img-9776.jpg
img-9778.jpg
img-9786.jpg
img-9790.jpg
img-9796.jpg
img-9797.jpg
img-9800.jpg
img-9807.jpg
img-9810.jpg
img-9814.jpg
img-9818.jpg
img-9826.jpg
img-9829.jpg
img-9832.jpg

Geriausios bendrovės vardą, kaip ir praėjusiais metais, vėl pelnė viena iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komandų „Wuzzle“ (mokytoja Aurelija Šmitienė), pristačiusi patrauklius medienos gaminius – padėkliukus, lenteles, dėliones. Janoniečius pasveikinęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas neapsiribojo vien prizo nugalėtojams įteikimu – jaunuosius verslininkus labai palaikantis ir skatinantis miesto vadovas davė pažadą bendriems pietums su nugalėtojais.

Jau tradicija tapusį jaunųjų verslininkų renginį kartu su Šiaulių miesto savivaldybe organizavo VšĮ Šiaulių verslo inkubatorius ir VšĮ Lietuvos Junior Achievement. Pasak Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Felikso Aliaus Valio, pati tokio užimtumo idėja, pagrįsta savanoriškumo principu, gimė dar prieš 100 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šią veiklą sumanę fermeriai siekė, kad vaikai vasaros metu neleistų tuščiai laiko. Į Lietuvą idėja atkeliavo 1992 metais.

Mugėje mokinių mokomosios bendrovės pristatė daug įvairių verslo idėjų: ir burnos priežiūros priemones bei rankų darbo muiliukus, ir spalvingus batraiščius bei batų kulno apsaugas vairuotojams, ir papuošalų kolekcijas bei įvairios reklaminės produkcijos. Kai kurie siūlė sveikos mitybos produktų, kuriuos sėkmingai realizuoja savo mokyklose, bei nemažai kitų originalių dalykų. Visi mugės dalyviai vieningai pritarė, kad tokia mokinių mokomųjų bendrovių idėja – tai ne tik būdas užsidirbti, mokytis verslumo, bet ir bendravimo, savarankiškumo įgūdžiai.

Kasmet jaunųjų verslininkų renginį priimančio ir globojančio „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centro direktorė Jūratė Briaukuvienė sakė esanti labai laiminga, kad būtent čia susirenka tiek iniciatyvių talentų ir tiek jaunatviškos energijos.

Mokinių mokomosios bendrovės pripažintos viena geriausių formų jaunimą mokyti verslumo, ugdyti jaunų žmonių gebėjimus. Nors mokinių bendrovės neturi juridinio statuso, tačiau jos nueina visą įmonės kūrimo, produkto vystymo, pardavimų, marketingo kelią. Mokinių bendroves gali steigti tik vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos ir turintys verslo konsultantą. Taisyklės kurti mokinių bendrovę yra nesudėtingos – prasidėjus mokslo metams įkuriama bendrovė, suformuojamas akcijų paketas (tradiciškai įstatinis kapitalas yra apie 100 Eur, akcijas įsigyja mokinių tėvai, mokytojai, draugai), išvystomas verslas. Pavasarį akcijos išperkamos, o bendrovė uždaroma. Jeigu idėja pavykusi, kitais metais galima vėl kurti bendrovę ir verslą toliau plėtoti arba imtis naujos idėjos ir ją įgyvendinti.

GERIAUSIOMS BENDROVĖMS – NOMINACIJOS

Be pagrindinio prizo jaunųjų verslininkų komandos buvo apdovanotos dar devyniomis nominacijomis.

Versliausios bendrovės vardą pelnė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda „A&W Inovation“ (mokytojas Piotr Cybulskij), kurianti interneto svetaines, mobiliųjų telefonų aplikacijas bei išmaniąsias sistemas. Prizą įsteigė UAB „Vilmers“.

Praktiškiausios idėjos prizas skirtas sveiką mitybą propaguojančiai Šiaulių universiteto gimnazijos bendrovei „Smoothie rock“ (mokytoja Kristina Nosamienė), gaminančiai kokteilius bei šviežiai spaustas sultis. Prizą įsteigė Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamentas.

Patraukliausios verslo idėjos nominacija skirta Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus komandai „Pravers“ (mokytoja Jurga Džiautienė), savo mokykloje įsteigusiai būtiniausių higienos, kanceliarijos prekių bei užkandžių parduotuvę. Prizą įsteigė VšĮ „Versli Lietuva“.

Inovatyviausia idėja buvo pripažintas Klaipėdos Vydūno gimnazijos komandos „Saponė“ (mokytoja Vaida Janavičienė) sumanymas – iš natūralių produktų gaminamas kietas šampūnas su magneto laikikliais. Šį prizą įsteigė UAB „Stiklita Šiauliai“.

Ekologiškiausio verslo nominaciją pelnė Šiaulių Juliaus Janonio komanda „Lunadent“ (mokytoja Aurelija Šmitienė), siūlanti iš organiškų medžiagų pagamintas dantų balinimo priemones. Prizą už šią nominaciją skyrė UAB „Lasegra“.

Europietiškiausia bendrove pripažinta Šiaulių universiteto gimnazijos komanda „Būk sportiškas“ (mokytoja Kristina Nosamienė), jau trečius metus savo mokykloje propaguojanti sportiškumo, judėjimo idėją bei skatinanti sportuoti kuo daugiau gimnazistų. Prizą bendrovei skyrė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Šiaulių Europe direct centras.

Socialiai atsakingiausia bendrove pripažinta Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro bendrovė „Coffe Fun“ (mokytoja Laima Krasauskienė), siūlanti įsigyti kvapnia kava bei cinamonu kvepiančių dovanėlių ir suvenyrų. Šios bendrovės versle dalyvauja senjorai bei negalią turintys vaikai, kuriems ir skiriamas gautas pelnas. Šią nominaciją apdovanojo UAB „Rūta“.

Geriausiu sprendimu vartotojų problemai spręsti pripažinta Klaipėdos Baltijos gimnazijos bendrovės „Kulnas“ verslo idėja. Mokytojos Auritos Šipovos vadovaujami mokiniai siūlo iš antrinių žaliavų pagamintus apsauginius antkulnius vairuotojoms. Prizą šiai nominacijai įsteigė SEB bankas.

Daugiausiai prekybos ir laisvalaikio centro „Tilžė“ lankytojų simpatijų pelnė jauniausieji mugės dalyviai – Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokinių mokomoji bendrovė „Magno Shop“ (mokytoja Roma Rudienė). 12–14 metų jaunieji verslininkai ne tik vysto magnetukų, užrašinių, lipdukų verslą, bet kartu reklamuoją savo mokyklą bei miestą. Jie apdovanoti kvietimais į „Atlantis Cinemas“.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA