Angle down Atgal

Modernizuos elektros tinklus seniūnijose

Energijos skirstymo operatoriaus AB „ESO“ Šiaulių regiono tinklų valdymo departamentas šiais metais rekonstruos elektros tinklus ir įrenginius maždaug 34 investiciniuose projektuose, kurie yra Raseinių miesto, Ariogalos, Betygalos, Girkalnio, Nemakščių, Pagojukų, Paliepių, Šiluvos ir Viduklės seniūnijų teritorijose. Šio departamento vadovas Kęstutis Kazlauskas su grupe darbuotojų dalyvavo Raseinių rajono seniūnų sueigoje ir aptarė su meru Algirdu Griciumi, administracijos direktoriumi Remigijumi Aču, jo pavaduotoju Dariumi Ulicku, specialistais, seniūnijų seniūnais būsimus darbus.

 „Mūsų pagrindinis tikslas – modernizuoti elektros tinklą, kad gyventojams būtų patikimai tiekiama elektros energija. Tiek mūsų departamentui, tiek Raseinių rajono savivaldybei aktuali tema yra elektros oro linijų, ant kurių stulpų yra sumontuoti gatvių šviestuvai, keitimas į kabelinį tinklą. Mūsų pozicija tokia: mes iškasime tranšėjas, paklosime kabelius ir juos užkasime bei sutvarkysime gerbūvį. Savivaldybės prašome rasti finansinių galimybių pastatyti naujus šviestuvų stovus, kurie po rekonstrukcijos pakeistų demontuotus gelžbetoninius stulpus“, – teigė K. Kazlauskas.

   Savivaldybės vadovų sprendimas yra toks: kai bus atliktas Raseinių rajono gatvių apšvietimo modernizavimo investicinis projektas, išnagrinėta esama situacija, tik tada gatvių apšvietimo modernizacijos klausimas bus spendžiamas kompleksiškai. 2017 m. Iš visų AB „ESO“ rekonstruojamų ruožų, gatvių apšvietimą Savivaldybės administracija numato įrengti tik Raseinių sodininkų bendrijos „Dubysa“ Sodininkų gatvėje. Vietoj senų, demontuotų stulpų bus pastatyti nauji metaliniai stiebai su šviestuvais, tarp kurių po žeme bus paklotas elektros kabelis. Gatvėje švies įrengti modernūs, energiją taupantys LED šviestuvai. Kitose vietovėse po AB „ESO“ rekonstrukcijos, neliks senų stulpų, oro linijų ir šviestuvų. Kol bus įrengti nauji, modernūs gatvių apšvietimo tinklai, gatvės tose gyvenvietėse laikinai bus neapšviestos.

   „Dėl to atsiprašome gyventojų ir tikimės, kad jie bus kantrūs ir supratingi. Tačiau iš tų 34 objektų, kurie bus modernizuoti, tik 10-yje vietovių yra gatvių apšvietimas – kitose vietovėse gatvių apšvietimo infrastruktūra šiuo metu nėra įrengta, – teigė Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Morkevičius, parengęs techninę užduotį investicinio projekto rengėjams.

   Pasak R.Morkevičiaus, parengtas investicinis projektas bus pristatytas Savivaldybės tarybai. Jeigu ji matys, kad šis projektas yra ekonomiškai naudingas, socialiai teisingas ir jį reikia vystyti toliau, tada bus ieškomas privatus investuotojas. Jei su juo bus pasirašyta sutartis dėl gatvių apšvietimo infrastruktūros modernizacijos, pats modernizacijos procesas turėtų vykti etapais, atsižvelgiant į ekonominius, socialinius ir kitokio pobūdžio klausimus. Gatvių apšvietimo modernizacijos projektas būtų įgyvendinamas nepriklausomai nuo „ESO“ atliekamos rekonstrukcijos apimties.

   Jei Savivaldybės taryba nepritars investicinio projekto sprendinių įgyvendinimui, investicinis projektas vis tiek „neatguls į stalčių“, nes apšvietimo elektros tinklą eksploatuojanti UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ gaus nubraižytas apšvietimo tinklo schemas su reikalinga informacija, pagal kurią bus galima planuoti rekonstrukcijos ir modernizacijos darbus ateityje bei saugiai eksploatuoti gatvių apšvietimo tinklą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite