Angle down Atgal

Modernėja Kaune apmokėjimo už važiavimą viešuoju transportu sistema

Jau nuo šio sekmadienio Kauno miesto viešasis transportas keleivius pasitiks atsinaujinęs: pradeda veikti patobulinta bilietų sistema ir nuo jos neatsiejami interaktyvūs komposteriai.

Ji veiks panašiu principu kaip ir vis labiau populiarėjanti išmanioji programėlė „Žiogas“. Patobulinimai leis keleiviams, nepaisant to, kiek bevažiuotų viešuoju transportu, per kalendorinį mėnesį neišleisti didesnės sumos, nei kainuoja mėnesinis bilietas.

Kauno viešojo transporto ateitis neatsiejama nuo tvarių ir inovatyvių sprendimų, pažymima Kauno savivaldybės pranešime. Pastaruosius kelerius metus „Kauno autobusų“ vykdomi projektai užtikrina reikiamas sąlygas, kad mažėtų susisiekimo kaštai, aplinkos tarša, o kauniečių bei miesto svečių kelionės būtų maksimaliai patogios.

Pirmuoju perversmu tapo „Transporto balsas“ – regėjimo negalią turintiems žmonėms skirtas inovatyvus sprendimas, realiu laiku teikiantis garsinę informaciją apie atvažiuojantį viešąjį transportą. Dar vienas žingsnis viešojo transporto modernizavimo srityje žengtas, kai miesto autobusuose ir troleibusuose pradėjo veikti mobili bilietų pirkimo bei žymėjimo programėlė „Žiogas“. Rugpjūčio 1-oji – trečio projekto veiklos pradžia, - atnaujinama bilietų sistema, transporte diegiami inovatyvūs komposteriai, o programėlė „Žiogas“ perkeliama iš virtualios erdvės į realią kortelę.

„Miesto savivaldybės padrąsinti po „Transporto balso“ ir „Žiogo“ sukūrimo supratome, kad galime padaryti ir inovatyvią, naują bilietų sistemą. Ją kūrė ne tik technologijų ekspertai, sukaupę didžiulę patirtį, bet ir transporto srities atstovai, tad ji ne tik technologiškai pažangi, bet ir praktiškai patogi“, – teigė „Kauno autobusai“ rinkodaros vadovas Karolis Dekeris. Pasak jo, keleiviams, turintiems senas korteles ir jose galiojantį terminuotą bilietą ar vienkartiniam bilietui pažymėti pakankamą pinigų sumą, daryti nieko nereikės. Turimos kortelės galios ir toliau.

Nuo šiol gyventojų patogumui nuspręsta palikti trijų mėnesių ir metinius terminuotus bilietus, kuriuos lojaliausi keleiviai galės įsigyti klientų aptarnavimo centre arba interneto savitarnoje. Atnaujinama ne tik bilietų sistema, – vos per vieną naktį teko Kauno viešajame transporte įdiegti 800 naujų, interaktyvių komposterių su dideliais spalvotais ekranais. Tad užmarštyje liks ir sudėtingas elektroninių kortelių aktyvavimas, daugeliui painiavos sukeldavę mygtukai bei bilietų žymėjimas.

„Ši sistema bus paprasta keliaujančiam. Nelieka mygtukų, sudėtingo pildymo, nes bet kuriame platinimo taške kiekvienas galės papildyti kortelę tokia suma, kokia nori. Komposteris pats žinos, kokia nuolaida priklauso keliautojui, tad bus išvengta pildymo klaidų, o prie komposterio kortelę priglaudus antrą kartą, papildomai pinigai nebus nuskaitomi. Naujoji sistema draugiška net ir tiems, kurie dėl tam tikrų aplinkybių nebegali važinėti viešuoju transportu. Pinigai niekur nedingsta, o saugiai lieka kortelėje iki kitų kelionių“, – apie naujoves pasakojo K. Dekeris.

Dar vienas svarbus patobulinimas – naujuosiuose prietaisuose informacija bus pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis. Šią informaciją komposteris „sužinos“ vos tik prisiregistravus prie „Žiogo“ savitarnos internete ir pasirinkus norimą kalbą. Autobusuose ir troleibusuose apie sėkmingai pažymėtą bilietą informuos ne tik garsinis signalas, bet ir spalvos. Žaliai nusidažęs ekranas nurodys, kad bilietas sėkmingai pažymėtas. Geltona spalva pažymėtas likutis įspės apie pasiektą 2 eurų ribą, o raudonos spalvos ekranas praneš, kad bilietas nepažymėtas, joje nepakankamas pinigų likutis arba kortelė neatpažinta.

Pinigais papildytos programėlės sąskaita žymimi vienkartiniai bilietai už 70, 35 arba 14 centų, priklausomai nuo to, kokia iš galimų nuolaidų pasirinkta. Kaupiamasis mėnesinis bilietas įgyjamas automatiškai, vos pasiekus mėnesinio bilieto sumą – 28 (pilną), 14 (su 50 proc. nuolaida) arba 5,6 (su 80 proc. nuolaida) eurų.

Pildyti tiek naujas, tiek senas korteles bus galima visose Kauno „Rimi“ ir „Maximos“ kasose, taip pat keleiviams įprastose „Kauno spaudos“, „Lietuvos spaudos“ ir „Narvesen“ kioskuose. Čia klientai jas galės pasipildyti norima pinigų suma. Taip pat bilietėlius, kaip ir anksčiau, bus galima įsigyti ir iš vairuotojo.

Papildyti korteles ir jose matyti vartotojams aktualią informaciją bus galima ir internetu. Sukurta naujoji klientų savitarnos interneto svetainėje ziogas.kaunas.lt, kurioje taip pat bus galima ir papildyti kortelę trijų mėnesių bei metiniais terminuotaisiais bilietais, pabrėžiama Kauno miesto savivaldybės pranešime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite