Angle down Atgal

Mobilus darbas su jaunimu – jau greit Rokiškyje!

A.Urbonienė paruoštoje prezentacijoje išsamiai paaiškino, kad mobilusis darbas su jaunimu - tai viena iš darbo su jaunimu formų, nukreipta į kiekvieną jauną žmogų ir sudaranti sąlygas dalyvauti veiklose, kurios vykdomos pagal jauno žmogaus poreikius jo gyvenamoje vietovėje, kurioje nėra atvirų jaunimo centrų ar erdvių. Dirbant šiuo principu, tikimasi pasiekti ir įtraukti į įvairias veiklas jaunus žmones nuo 14 iki 29 metų.

Pagrindiniai tikslai:

• Užmegzti santykį su jaunu žmogumi, orientuojantis į jauno žmogaus kasdienybę;
• Pasiekti dėl gyvenamosios vietos mažiau galimybių turinčius jaunuolius;
• Atstovauti jauno žmogaus interesus įvairioms institucijoms;
• Tarpininkauti, derinant jauno žmogaus ir vietos bendruomenės interesus.

Pasak metodininkės, pagrindiniai mobilaus darbo su jaunimu principai ir veiklos yra ugdyti jaunuolių socialinius ir gyvenimo įgūdžius, kurti saugią, atvirą, neformalią, neįpareigojančią aplinką, į kurią jaunuolis gali ateiti, būti su draugais ir bendrauti su bendraamžiais, taip pat padėti jauniems žmonėms įsivardyti savo poreikius, jausmus, baimes, išmokti jas atpažinti, suvokti ir mokytis valdyti. Mobilųjį darbą su jaunimu A. Urbonienė įvardijo kaip puikų būdą padėti atrasti jaunų žmonių resursus ir talentus, teikti pagalbą ir nukreipti, konsultuoti ir informuoti, padėti probleminėse situacijose, teikti individualaus darbo su jaunimu paslaugas, padėti jaunuoliams vystyti vietines iniciatyvas, spręsti kasdienes problemas su kuriomis jie susiduria.

„Mobilus darbas su jaunimu unikalus tuo, kad dalyvavimas veiklose nėra privalomas. Ne jaunimas ateina pas mus, o mes ateiname pas jaunimą į „svečius“. Visos veiklos jaunimui vykdomos ir organizuojamos atsižvelgiant į jauno žmogaus poreikius. O svarbiausia, kad yra sudarome galimybė tiesiog „būti“. Planuojame rinktis ir burtis ne tradicinėje jaunimo ugdymo aplinkoje, bet jaunų žmonių susibūrimo vietose: šiltuoju metų laiku viešose sporto aikštelėse, parkuose, o šaltuoju metų laiku kultūros centruose, bendruomenės namuose“, - kalbėjo metodininkė.

Susitikime dalyvavo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, mero patarėja Justina Daščioraitė, administracijos direktorius Andrius Burnickas, Socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė, Jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr.specialistė Dalia Zibolienė, Jaunimo centro direktorė Nijole Gužienė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Birutė Šlikienė ir jaunimo atstovas Kristupas Skuturna.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite