REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Kovo 30 d. 16:55

Mobiliajame Panevėžio punkte dėl koronaviruso kasdien ištiriama daugiau nei 60 žmonių

Panevėžys

Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


123479

Praėjusią savaitę Panevėžyje pradėjo veikti mobilusis punktas, kuriame imami mėginiai tyrimams dėl COVID-19. Mėginiai šiame punkte imami kas 10 minučių, tad per dieną ištiriami 64-66 žmonės.

Panevėžio miesto poliklinikos vadovas, mobilaus punkto koordinatorius Karolis Valantinas pasakoja, kad nors per dieną paimama apie 64 mėginiai, vis dėlto tyrimų rezultatų tenka laukti ne 24 val. kaip numatyta, bet bent kelias dienas.

Rezultatai vėluoja

„Štai tik šiandien 10 val. gavome rezultatus, tų mėginių, kuriuos paėmėme praėjusį trečiadienį ir ketvirtadienį“, – pasakoja jis.

„Laboratorijų galimybės išties labai ribotos ir nė negali jų kaltinti, nes Panevėžys priskirtas Šiaulių laboratorijai, o ši tiria ne tik savo miesto bei Panevėžio mėginėlius, bet ir Tauragės. Tad darbo tikrai sočiai“, – priduria mobilaus punkto koordinatorius ir pasidžiaugia, kad iš gautų trečiadienio-ketvirtadienio rezultatų – teigiamų nebuvo.

dsc-9373.jpg

Dirba kiekvieną dieną

K.Valantinas pasakoja, kad mobilusis punktas dirba kiekvieną dieną dirbame nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro. „Visuomet visi laikai būna užimti. Registraciją vykdo karštoji linija 1808, o, kad galėtumėte patekti į sąrašą, reikia atitikti keletą punktų. Vienas iš jų ir vienas iš pagrindinių – buvimas užsienyje arba kontaktavimas su užsikrėtusiuoju, kuriam buvo patvirtintas virusas. Taip pat yra keletas bendrų simptomų, kuriuos irgi reikia atitikti: dusulys, apsunkęs kvėpavimas, temperatūra, gerklės skausmas“, – teigė koordinatorius.

dsc-9937.jpg

Prašo pagalbos

Mobilaus punkto koordinatorius prašo gyventojų pagalbos. „Iš savivaldybės gavome 100 vienetų kombinezonų, o iš rezervo – respiratorių. Kol kas šiai savaitei pastarųjų užteks, tačiau problema, kad kombinezonų trūksta, tad, jei gyventojai turi nenaudojamų, nereikalingų kombinezonų, labai prašome juos paaukoti“, – sakė K. Valantinas.

Dėkojo dirbantiems

Mobiliajame punkte iš viso dirba 27 žmonės: visuomenės sveikatos savanoriai, Panevėžio poliklinikos darbuotojai, šauliai.

„Ačiū jiems labai ir žemai lenkiu galvą“, – dėkojo K. Valantinas.

dsc-9975.jpg

Procedūra – paprasta

Paklaustas, kokiu principu vyksta tepinėlio paėmimas, vyras pasakoja, kad viską pacientui paaiškina karštoji linija, tad neverta nerimauti, kad kažko nežinosite.

Vis dėlto mėginėlio paėmimo eiga tokia:

„Atvykite su automobiliu nustatytu laiku. Būtinai su uždarytu langu ir neatidarykite jo, kol nebus pasakyta. Turite turėti mobilųjį telefoną, o ant automobilio panelės turi būti lapelis su užrašytu telefono numeriu. Karys savanoris prieis prie jūsų ir pro langą parodys instrukciją su tolimesniais veiksmais. Tuomet bus paskambina nurodytu telefono numeriu ir bendrausite telefono pagalba. Po visų paaiškinimų, leidžiama atidaryti langą, duodama nosinaitė išsipūsti nosį. Tada paimamas mėginys, liepiame užsidaryti langus, keliauti namo ir būti ten tol, kol nesulauksite tyrimo rezultatų. Tyrimų rezultatams atkeliavus, darbuotojai paskambina pacientui ir praneša, kokie jie. Mėginėliai į Šiaulių laboratoriją keliauja bent 2 kartus per dieną, bet vis tiek rezultatų laukimas užtrunka. Todėl prašome kantrybės ir supratingumo“, – paaiškino K. Valantinas.

JP primena, kad mobilusis punktas yra Panevėžyje, „Cido“ arenos aikštelėje, adresu Parko g. 12.

jusupnv-03-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA