Angle down Atgal

Mobili komanda jau lanko ūkininkus

„Atspindžiai“ jau rašė apie tai, kad į pagalbą ūkininkams skuba mobili Žemės ūkio ministerijos grupė, joje – daug įvairių specialistų. Viena tokia grupė apsilankė ir Voldemaro Maziliausko ūkyje, Paparčių seniūnijoje.

Kaip teigia pats ūkininkas, pagalbą konsultacijomis jis gauna jau seniai – nuo 2012 metų, kai pradėjo kurti jaunojo ūkininko ūkį. Naujas ūkis ir jo savininkas dalyvavo projektuose, gavo paramos iš Kaimo plėtros programos. „Taip užsimezgė bendradarbiavimas ir geri santykiai“, - sakė V. Maziliauskas. Renginyje dalyvavo Žemės ūkio ministro patarėjas. Jonas Pupius, ŽŪM maisto pramonės ir kokybės skyriaus patarėja Lilija Tepelienė, ŽŪM 1 ES paramos skyriaus patarėja Agnė Prakapienė, ŽŪM Žemės tvarkymo ir melioracijos skyriaus vyr. specialistė Neringa Petnyčytė, Gyvulininkystės sk. vyriausiasis specialistas Gediminas Vagonis.

Mobilios grupės savo ūkyje V. Maziliauskas laukė ne vienas – atvyko ūkininkai D. Valiukonis, A. Genčiauskas, D. Sasnauskas. Susitikime su ūkininkais dalyvavo ir Nacionalinės žermės ūkio tarnybos Kaišiadorių skyriaus specialistė A. Kurgonaitė. Susitikime su mobilia patarėjų komanda buvo svarstytos dviejų tipų problemos. Kaišiadorių rajono ūkininkams rūpėjo išsiaiškinti, kaip galima įsiteisinti žemės sklypą, esantį po pastatu – sandėliu, ferma ir kita. Pasak ūkininkų, paprastai pastatai stovi ant valstybinės žemės, o sklypų po jais formavimas yra išskirti nis. Kaip teigė mūsų pašnekovas V. Maziliauskas, dažnai būna ir nesusipratimų, ir biurokratinių kliūčių. Formuojant sklypą po pastatu yra įvardijama pastato tikslinė paskirtis, NŽT turi duoti sutikimą. Kaip teigė susitikime dalyvavę NŽT Kaišiadorių skyriaus darbuotojai, jie yra ribojami įstatymo. Ministerijos NŽT atstovė N. Petnyčytė teigė, kad vietoje dirbantys NŽT specialistai turi būti lankstūs. Susitikime buvo keliamas klausimas, ar gali būti taikomos tam tikros išlygos. Štai V. Maziliausko pavyzdys – jis nori įsigyti grūdų sandėlį Dainavos kaime. Sandėlys yra be stogo, jei ūkininkas pradės jį tvarkyti bus papildomos išlaidos, o statinys dar ne jo. Be to, pastatui turi būti suteikta tikslinė paskirtis. Kol be stogo – NŽT neduoda sutikimo. Taigi, ratas užsidaro. Pats ūkininkas su grūdų sandėlio savininku bandys spręsti problemą kitaip – išsinuomos pastatą ilgam laikui.

Ką gali padaryti Žemės ūkio ministerija? Pasak ūkininkų, ministerija gali inicijuoti sąlygų supaprastinimą leidimų išdavimui. Tiek Kaišiadorių rajone, tiek visoje Lietuvoje yra daug apleistų ir nenaudojamų pastatų. Kad pastatą įsigyti, reikia surasti būrį pajininkų, kai kurių, V. Maziliausko nuomone, gal jau nėra tarp gyvųjų. Pajininkai turi išspręsti paveldėjimo klausimus, visa tai sprendžia teismo būdu, visa tai užtrunka. Šitą klausimą, kaišiadoriečių ūkininkų nuomone, galėtų inicijuoti NŽT.

Susitikime buvo kalbėta ir apie karjerų įrengimą seniūnijose. „Šis klausimas keliamas seniai, įrašytas į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programą, jo išsprendimas labai padėtų visiems seniūnijų gyventojams“, - sakė V. Maziliauskas. Jis išreiškė įsitikinimą, kad mobilios komandos atvykimas, nors iš karto ir nebuvo išspręsti kelti klausimai, duos naudos artimoje ateityje. „Iškeltus klausimus ir situacijas mobili patariamoji grupė užfiksavo, ir išnagrinės bei pateiks galimus sprendimo būdus, kadangi vis daugiau atsiranda keliančių šias problemas, jų išsprendimas ženkliai prisidėtų prie geresnių ūkininkavimo sąlygų sudarymo ir būtų artėjama prie ūkininkų prašymo - netrukdyti ūkininkauti - įgyvendinimo“,- komentavo mobiliosios grupės vadovas Jonas Pupius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite