Angle down Atgal

MO muziejus siūlosi tapti pirmuoju, kuriame per karantiną būtų priimami lankytojai

Šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės neveikiant muziejams, sostinėje esantis MO muziejus siūlosi tapti pirmuoju muziejumi, kuriame lankytojai būtų priimami laikantis aukščiausių saugumo priemonių.

Muziejus trečiadienį pranešė tokį siūlymą pateikęs Prezidentūrai ir Vyriausybei.

„Manome, kad reikia ne tik laukti situacijos pagerėjimo su 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, bet ruoštis jau dabar išbandyti saugaus darbo su lankytojais planus“, – pranešime teigė muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

„Mūsų pastatas modernus, turime daug kvadratinių metrų lankytojams, kolektyvą, kuris pasiruošęs reguliariai testuotis jau dabar, modernią vėdinimo sistemą“, – sakė ji.

Muziejus teigia valdžiai pateikęs lankymo ir saugumo užtikrinimo proceso aprašą bei scenarijų, kurio būtų laikomasi, jeigu muziejus taptų tokiu pilotiniu projektu.

„Neseniai pasirodė ir Berlyno technologijos universiteto tyrimas, patvirtinantis, kad muziejai yra saugiausios uždaros erdvės. Taigi, manome, kad pilotinis atvėrimas galėtų būti pirmu svarbiu bandymu, kaip pandemijos fone būtų galima pradėti saugiai gyventi su kultūra“, – teigė M. Ivanauskienė.

MO muziejus pateiktame plane numato, kad bilietai būtų parduodami elektroniniu būdu su išankstine registracija, lankytojams pasirenkant konkretų apsilankymo laiką.

Muziejaus bilietas galiotų 90 minučių ir lankytojas privalėtų iš muziejaus išeiti per dešimt minučių, pasibaigus bilieto laikui, taip pat muziejuje būtų organizuojamas vienakryptis judėjimas.

MO muziejus lankytojų srautus siūlo riboti atsižvelgiant į 14 dienų sergamumą 100 tūkst. gyventojų.

Kai šis rodiklis siektų 400–300 atvejų, vienam lankytojui ar vienam šeimos ūkiui tektų ne mažiau nei 40 kvadratinių metrų ploto.

Kai sergamumas sumažėtų iki 300–200, lankytojams tektų 30 kvadratinių metrų ploto, kai 200–150 atvejų – skiriamas plotas sumažėtų iki 20 kvadratinių metrų.

Edukacijos ir ekskursijos bei kitos paslaugos, kuriose dalyvautų daugiau nei du asmenys ar vienas šeimos ūkis, muziejuje nevyktų.

MO muziejus teigia, kad atidaryti muziejus ragina ir Europos muziejų tinklas (NEMO), jo teigimu, muziejų uždarymas yra netinkama pandemijos valdymo priemonė.

Anot MO muziejaus, kiekviena diena saviizoliacijoje žmonėms didina stresą, kaupia pyktį, o muziejai jau dabar galėtų prisidėti prie streso mažinimo ir tai daryti saugiai. 

Šiuo metu sostinėje vyksta bandomasis projektas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, kai masiškai testuojant pradinukus jie grąžinti į klases.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite