Angle down Atgal

Mįslingoje Vilniaus istorijoje – netikėtas posūkis: dėl verslininko ir studentės mirties kaltas visai kitas asmuo

2014 m. liepą Vilniuje prasidėjo mįslinga istorija, kai Žvėryno rajone esančiuose apartamentuose, kuriuos galima išsinuomoti kelioms valandoms, sūkurinėje vonioje rasti verslininko ir jaunutės studentės, kurių, rodos, niekas nesiejo, kūnai. Penktadienį teismas šioje byloje priėmė permainingą nuosprendį.

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pripažino, kad dar 2018 m. birželį painioje byloje priimtas nuosprendis – kardinaliai neteisingas. Teisėjai Audrius Cininas, Vitalija Norkūnaitė ir Jurgita Mačionytė išteisino prabangių apartamentų, kuriuose įvyko tragedija, savininkę Eriką Saulutę Repšienę, tačiau kaltu pripažino ūkvedžio funkcijas apartamentuose vykdžiusį jos sutuoktinį Renaldą Repšį.

Nustatyta, kad dviejų žmonių gyvybes nusinešusi nelaimė įvyko, kadangi buvo pašalintas dujinio vandens šildytuvo apsaugos mechanizmas, kuris turėjo perspėti apie pavojingų medžiagų nuotėkį. Atsakomybė už tai tenka su šiais katilais dirbusiam R. Repšiui.

2018 m. birželį šią bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismas išteisino vyrą, pritrūkęs įrodymų, kad dėl jo nusikalstamų veikų studentė ir verslininkas tapo nuodingų cheminių medžiagų nuotėkio aukomis. Tąkart teistumo sulaukė oficiali patalpų šeimininkė – E. S. Repšienei buvo skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas pustrečių metų laikotarpiui, taip pat žuvusių asmenų artimiesiems, „Sodrai“ ir Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui iš viso priteista beveik 200 tūkst. eurų.

Tokį nuosprendį apskundė tiek Repšių advokatas Algimantas Kliunka, tiek nukentėjusieji.

Bylą pakartotinai išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad dviejų žmonių gyvybes kainavusi tragedija įvyko dėl nusikalstamo aplaidumo, kai dujinio vandens šildytuvo apsaugos mechanizmai buvo atjungti, greičiausiai siekiant užtikrinti įrenginio veikimą ir numojant ranka į potencialų pavojų. Tačiau dėl šio veiksmo, teismo vertinimu, kalta ne patalpų savininkė E. S. Repšienė, o jos vyras.

Penktadienį priimtu teismo sprendimu E. S. Repšienė buvo išteisinta, o R. Repšys nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant trejų metų laikotarpiui. Vyrui taip pat nurodyta atlyginti abiejų žuvusių asmenų artimiesiems padarytą žalą ir kitas išlaidas, kurias ankstesniu nuosprendžiu turėjo atlyginti jo sutuoktinė.

Nuomojamuose apartamentuose – verslininko ir jaunutės merginos mirtis

Atgarsio sulaukusi tragedija, kurios aplinkybės iki šiol nėra iki galo aiškios, įvyko 2014 m. liepos 3 d. Vilniuje, Žvėryno rajone, vadinamuosiuose svečių namuose, kuriuose yra ne vienas butas, kurį galima išsinuomoti kelioms valandoms, buvo rasti 1991 m. gimusios merginos ir 1976 m. gimusio vyro kūnai.

Palaikus rado buto šeimininkė, sutartu laiku atvykusi pasiimti raktų, – kadangi durų niekas neatidarė, moteris po kurio laiko pati jas atsirakino, o čia jos laukė kraupus radinys – kambarį išsinuomojusi pora be gyvybės ženklų sūkurinėje vonioje.

Iš pradžių įtarta, kad mergina su vyru galėjo mirti nuo elektros nuotėkio, tačiau, atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad realiausia mirties priežastis – apsinuodijimas smalkėmis, po kurio jie paskendo. Mirtį sukėlė name įrengta dujų įranga, kuri pripildė patalpas nuodingų smalkių ir pavertė nuomojamą kambarį mirtinais spąstais.

Mįslinga istorija iškart įgavo pikantišką atspalvį, kadangi žuvęs verslininkas jau buvo sukūręs šeimą, turėjo du mažamečius vaikus. Ar žuvusi studentė buvo vyro meilužė, iki šiol nėra aišku – siekiant apsaugoti abiejų žuvusiųjų ir jų šeimų privatumą, teismai bylą nagrinėjo neviešai.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite