Angle down Atgal

Misijose dalyvaujantys kariai kelia pasididžiavimą

Alytaus rajono savivaldybės meras meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė dalyvavo 9-osios rotacijos (PAV-9) karių, grįžusių iš Jungtinių Tautų misijos MINUSMA Malio Respublikoje, sutikimo ceremonijoje Alytaus Rotušės aikštėje.

„Mūsų kariuomenės kelias garbingas. Ir iš tarptautinių misijų girdime gerus atsiliepimus, pageidavimus, kad mūsų kariai į jas važiuotų. Skeptikai gali klausti, kodėl mes ten važiuojame? Neseniai tiek miestas, tiek rajonas – visa apskritis turėjo daug Afrikos čia, pas mus. Tarp nelegalių migrantų buvo pabėgėlių ir iš Malio, girdėjome skaudžias jų gyvenimo istorijas. Esame demokratiška, žmogaus teises gerbianti valstybė, todėl turime padėti pasauliui ten, kur nori įsigalėti tarptautinis terorizmas. Džiaugiuosi jumis, kad tinkamai atlikote savo pareigą, gražiai garsinate valstybės vardą. Sėkmės ir gražios ateities jums visiems!“, – kalbėjo meras A. Vrubliauskas.

Jis pažymėjo, kad nemažai užduočių pastaruoju metu kariai turi ir Lietuvoje, kad būtų užtikrintas ramus civilių gyvenimas.

Devintoji karių būrio pamaina buvo sudaryta iš 42 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės.

Iš misijos grįžusiems kariams įteikti Krašto apsaugos sistemos medaliai „Už tarptautines operacijas“, asmeniniai apdovanojimai.

Lietuvos kariai operacijoje MINUSMA koviniuose veiksmuose nedalyvauja. Jie atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA (angl. MultinationalIntergrated Stabilization Mission, MINUSMA) Malyje vykdo nuo 2013 m. MINUSMA siekia stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite