Angle down Atgal

Misijoje vėl kraštietis

„Misija Sibiras“ yra Lietuva. Tai paskelbė dalyviai – šešiolika jaunų žmonių liepos 17 – ąją išvykę į Kazachstaną ieškoti ir tvarkyti lietuvių kapų, įamžinti vietas, kuriose mūsiškiai kalėjo, kentėjo ir atgulė amžinojo poilsio. Ekspedicija „Misija Sibiras – 2019“ buvo sustiprinta net dviejų Prezidentų linkėjimais, kurie išsakyti kadenciją baigusios Jos Ekscelencijos D. Grybauskaitės ir naujai išrinktojo Prezidento G. Nausėdos. Akmenės kraštas misijoje turėjo savą žmogų – Manvydą BORUSĄ, advokatų kontoros „Eversheds Saladžius“ advokatą.

Manvydas BORUSAS – Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos auklėtinis – yra trečias jaunuolis, dalyvavęs misijose. Į misijas vyko vicemeras T. Martinaitis, informacinių technologijų specialistas, taip pat buvęs Ramučių gimnazistas, L. Klusis, šiemet – teisininkas Manvydas. Apie misijos tikslus, dalyvių patirtis, jausmus, supratimą, kam, kodėl reikalingi tokie žygiai, kiekvienas parašys tai, kas širdyse ir mintyse įsirėžę. Be abejonės, parašys ir mūsų kraštietis Manvydas. Parašęs pažadėjo rašinių ciklą „Vienybės“ laikraščio skaitytojams. Tačiau yra keletas dalykų, apie kuriuos norėjosi iš anksto pasmalsauti.

Su „Misija Sibiras – 2019″ dalyviu Manvydu Borusu kalbėjomės telefonu, tad išsamios „klausimų – atsakymų“ išklotinės negalėjo būti. Tačiau esminiai dalykai, kodėl jaunam, perspektyviam, užimtam teisininkui prireikė ekspedicijos, kokie įspūdžiai ir kaip jis vertina nuo 2009 metų nenumarintą sumanymą ieškoti ir tvarkyti privestinai iš tėvynės išvežtų žmonių amžinojo poilsio vietų, mūsų pokalbyje atsiskleidė. Apie misiją į Rusijos glūdumą tvarkyti kapų vykstančius savanorius Manvydas sužinojo gimnazijoje, vyresnėse klasėse. Tai jį sudomino. Studijos universitete nedavė laiko išvykoms. „Šalies istorija man įdomi, ir tas periodas, kai lietuvius trėmė, kalino svetur, likęs su daug nežinomųjų. Artimi draugai, vienas jų Lukas Klusis iš Naujosios Akmenės, iki manęs dalyvavo misijose, tad kalbėjomės. Iš jų sužinojau viską smulkiai – ką daryčiau nuvykęs, kokie sunkumai, koks tai darbas, tad dar iki sudalyvaujant atrankoje moraliai buvau pasirengęs išvykai. Ankstesniais metais vykti į misiją negalėjau, nes rengiausi profesinei karjerai, laikiau nemažai kvalifikacinių egzaminų. Ši vasara prasidėjo ramiai, sau kelti tikslai įvykdyti, turėjau ir laiko, ir galimybių. Nutariau dalyvauti atrankoje, nes kada, jeigu ne dabar,“ – apie apsisprendimą siekti dar gimnazijoje sumanytos idėjos pasakojo Manvydas.

Atrankoje Manvydas susirungė su 1033 pretendentais, tai pirmoji dalis „anketų kova“. Jį kartu su kitais 79 jaunuoliais atrinko dalyvauti daugiau kaip 50 kilometrų bandomajame žygyje, būta įvairių kitų užduočių.

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje šeštadienio, rugpjūčio 17 d. VIENYBĖJE.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite