REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2020 m. Gegužės 31 d. 07:00

Miš­ki­nin­kai pra­de­da nai­kin­ti Sos­novs­kio barš­čius

Šiauliai

Sos­novs­kio barš­tis 2016 m. pa­skelb­tas in­va­zi­ne Eu­ro­pos Sąjun­gos rūši­mi. Iki 3–5 metrų aukš­čio užau­gan­tis au­ga­las į Lie­tuvą at­vež­tas apie 1950 m. ir au­gin­tas kaip pa­ša­ri­nis au­ga­las gy­vu­liams. (Mieszko nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


132517

Vals­ty­bi­nių miškų urė­di­jos re­gio­ni­niai pa­da­li­niai pra­de­da nai­kin­ti pa­vo­jingą žmonėms ir vi­so­je Lie­tu­vo­je spar­čiai plin­tantį in­va­zinį au­galą – Sos­novs­kio barštį. Vien per­nai bu­vo iš­purkš­ta 113 hek­tarų plotų, ku­riuo­se išp­litęs šis au­ga­las.

„Augalas pavojingas miško lankytojams, ypač vasarą ir esant saulėtoms dienoms, kai dėl stipraus jo sultyse esančio ir ant odos patekusio alergeno gali atsirasti net 1–3 laipsnio odos nudegimų.

Sosnovskio barščiai greitai plinta, nes ypač dideli augalai gali subrandinti net iki 100 tūkst. sėklų. Ir šiais metais planuojama nupurkšti dešimtis hektarų augalo kenkėjo, kuris paprastai auga pamiškėse, pakelėse, nenaudojamose pievose, šalia melioracijos griovių, upių bei ežerų pakrantėse. Dėl savo nereiklumo augimo sąlygoms kasmet net prieš tai naikintuose plotuose augalas dažnai atželia“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos Gamtos apsaugos, gamtotvarkos, rekreacijos ir medžioklės skyriaus vedėjas Sigitas Kvedaras.

VMU informacij



REDAKCIJA REKOMENDUOJA