Mirtys keliuose: kuriose ES šalyse yra pavojingiausia?

Vilnius
© Alfa.lt
Reporteris Lina Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Rytų Europos valstybėse mirtys keliuose nusineša didžiausią santykinį skaičių žmonių visoje ES, nors bendras žuvusiųjų skaičius bendrijoje per pastaruosius 2 dešimtmečius sumažėjo perpus, praneša portalas Euronews.

Remiantis Europos transporto saugumo tarybos pateikta statistika, praėjusiais metais gyvybę per autoįvykį prarado šiek tiek daugiau nei 25 tūkst. gyventojų – palyginus su daugiau nei 55 tūkst. žuvusiųjų 2001 m.

Lietuva ir Latvija buvo šios blogosios statistikos viršūnėje – fiksuotos 236 ir 202 mirtys milijonui gyventojų. Praėjus 17 metų, būtent šios dvi valstybės padarė didžiausią pažangą kovodamos su šia problema.

Vis dėlto net ir toks didelis Latvijos progresas buvo nepakankamas – šalis vis tiek pateko tarp „blogiausiųjų“ turėdama 77 mirtis milijonui gyventojų. Už ją blogesnę statistiką demonstruoja tik Bulgarija (87 mirtys 1 mln. gyventojų) ir Rumunija (96 mirtys).

Nors turi pačius pavojingiausius kelius, Rumunija ir Bulgarija bet kokiu atveju padarė pakankamą pažangą per 2 dešimtmečius – sumažino mirtingumą mažiau nei 100 mirčių. Pastebima, kad šios „nelaimingosios“ ribos per pastaruosius metus nepasiekė nė viena valstybė, nors 2010 m. tokių buvo 5, o 2001 m. – net 21.

Jungtinė Karalystė nuo 2001 m. sugebėjo sumažinti mirtingumą perpus ir tapo saugiausia valstybe ES, perimdama šį „titulą“ iš Švedijos. Į geriausiųjų trejetuką patenka ir Airija su Danija, turėjusios po maždaug 30 mirčių milijonui gyventojų.