Miroslavas Baranovas: Aktyvus pilietis, degantis meile Lietuvai

Vilnius
Asmeninio archyvo nuotr.
Mindaugas Jonušas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Daugelį šimtmečių, analizuojant valstybės išsivystymą, jos galias buvo minimas teritorijos dydis, gyventojų tankumas, pramonės išsivystymas. Pramonė buvo tarsi supriešinama su žmogum. Mūsų laikais klausiama – ar racionaliai vystoma pramonė, kokia ekologinė kultūra, kaip visuomenė sugeba pasirūpinti jaunąja karta, silpniausiais savo nariais. Taigi, socialdemokratinės idėjos populiarėja.

Jos atsispindi strateginėse programose, tačiau be visuomenės paramos ir kontrolės jos liktų tik gražiais, bet neįgyvendintais tekstais. Lietuvos jaunimas apibūdinamas, kaip hedonistinio gyvenimo būdo mėgėjas, linkęs į individualizmą. Tačiau nūdienos jaunoji karta paveldėjo tiek sukauptų problemų, kad esama padėtis išjudina ir didžiausią individualistą. Taigi, mūsų visuomenėje atsiranda vis daugiau jaunimo, kuris suvokia pilietiškumo svarbą. Miroslavas Baranovas ryžosi pokalbiui apie meile Lietuvai.

Kodėl verta būti pilietišku?

Pasaulyje gyvena daug žmonių, priklausančių skirtingoms bendruomenėms. Būti piliečiu – tai priimti tos valstybės esamą teisinę kultūrą ir prisiimti tam tikras pareigas, apibrėžtas įstatymais. O būti pilietiškam reiškia prisiimti daugiau pareigų nei įpareigoja įstatymai ir aktyviai domėtis šalies socialine, kultūrine ir politine aplinka, dalyvauti veikloje, kuri skirta visuomenės labui, sprendimų priėmimo procesuose, siekti gerovės savo valstybei.

Būti aktyviam piliečiui, arba pilietiškam žmogui, vadinasi, nekelti klausimo – kam man to reikia, o tiesiogiai prisidėti prie bendruomenės gyvenimo kūrimo, keitimo ar tvarkymo.

Būti pilietiškam – tai aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime – savanoriškoje veikloje, Aš pasirinkau veiklą Lietuvos Socialdemokratinio jaunimo sąjungoje, kurioje galima labai tiksliai pajusti pilietiškumo svarbą, kuriant gerovės valstybę ir atstovaujant bei ginant jaunimo interesus.

Demokratinėje valstybėje, piliečiui sutekiamos visos laisvės aktyviai dalyvauti viešajame gyvenime, prisidėti, priimant sprendimus, ar spręsti, kam patikėti valstybės valdymą. Tik ne visi šią laisvę suvokia ir ja naudojasi.

Jei kas paklaustų, kas esi – kaip save pristatytum?

Išdidžiai prisistatyčiau, kad esu Lietuvos Socialdemokratinio jaunimo sąjungos narys.
Jei kiek plačiau – tai į šią jaunimo organizaciją įstojau, nes tiek organizacijai, tiek man svarbu socialinis teisingumas Lietuvoje, lyčių lygybė ir demokratija.

Kaip kurti savo sėkmės istoriją?

Labai stipriai mylėti save ir savo šalį tikėti tuo, ką darai ir tuomet viskas bus gerai ir sėkmė ateis savaime.

Ko trūksta, kad jaunimas būtų girdimas mūsų šalyje?

Mano įsitikinimu, nieko netrūksta, nes Lietuvoje jaunimo balsas pagaliau tampa vis dažniau girdimas.

Kaip atsirado mintis įsijungti į jaunimo politikos veiklą?

Paskatino susirūpinimas valstybės ateitimi, meilė šaliai ir noras kurti.