Angle down Atgal

Mirė profesorius K.Almenas

Šeštadienį mirė fizikas, rašytojas, visuomenininkas Kazys Almenas, pranešė portalas bernardinai.lt.

Jis gimė 1935 metais Lietuvoje, 1944 metais su tėvais pasitraukė į Vokietiją, 1949-aisiais persikėlė į JAV. 1957 metais baigė Nebraskos universitetą, 1968 metais Varšuvoje apgynė daktaro disertaciją. Nuo 1969-ųjų – Merilendo universiteto profesorius. Po Nepriklausomybės atkūrimo grįžo į Lietuvą.

Jis buvo „Santaros-Šviesos“ federacijos narys, vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų, nuotykinių romanų apie Lietuvos praeitį serijos „Skomantas“ organizatorius ir vienas autorių. Jis įkūrė leidyklą „Literrae universitatis“, dirbo Energetikos institute, Vytauto Didžiojo universitete organizavo vadovėlių aukštosioms mokyklos vertimą ir leidybą. Jis buvo VDU Atkuriamojo Senato narys, 2008 – 2010 metais ėjo VDU Tarybos nario pareigas.

K.Almenas buvo vienas pirmųjų išeivijos mokslininkų, prisidėjusių prie Ignalinos atominės elektrinės saugaus darbo užtikrinimo. Jo veikla užtikrinant elektrinės saugumą 2005 metais buvo įvertinta Lietuvos mokslo premija.

Atsisveikinimas su velioniu vyks antradienį, 16 val., Vilniaus Bernardinų bažnyčioje. Urna su velionio palaikais bus palaidota jo tėviškėje Gruzdžiuose.

Užuojauta artimiesiems.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite