Angle down Atgal

Mirė Lietuvos baleto legenda, Maestro Elegijus Bukaitis

Gegužės 27-ąją mirė Lietuvos baleto legenda, Maestro Elegijus Bukaitis. Tai feisbuko paskyroje pranešė parlamentaras Vytautas Juozapaitis.

Lietuvos baleto artistas, baletmeisteris choreografas Elegijus Bukaitis ėjo 80-uosius metus.

Elegijus Bukaitis buvo Lietuvos našlaičių brolijos (LNB) pirmininkas, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos narys. Pats patyręs sunkią pokario našlaičio dalią, nuo 1996 m. Elegijus Bukaitis be jokio materialaus atlygio vadovaudamas Našlaičių brolijai visokeriopai stengiasi padėti kitiems likimo nuskriaustiesiems.

Lietuvos našlaičių brolijos tinklapyje pažymima, kad Elegijus Bukaitis – neeilinė Lietuvos baleto bendruomenės asmenybė: energingas, ekscentriškas, su ypatingu humoro jausmu ir daugybe idėjų. Jo biografija, prasidėjusi Gelgaudiškio vaikų namuose, atvedė į vieną garsiausių pasaulyje klasikinio baleto šventovių – Agrippinos Vaganovos baleto akademiją (Sankt Peterburgas), kurioje jis mokėsi 1955–1962 metais, o 1971-aisiais baigė Leningrado konservatoriją ir gavo baletmeisterio režisieriaus diplomą. Lietuvos valstybiniame operos ir baleto teatre E. Bukaitis pastatė Piotro Čaikovskio baletus „Spragtukas“ ir „Gulbių ežeras“, Adolphe‘o Adamo „Žizel“, Eduardo Balsio „Eglę žalčių karalienę“, Johanno Strausso „Žydrąjį Dunojų“, Antano Rekašiaus „Aistras“ ir „Aurą“, buvo vienas pirmųjų Klaipėdos muzikinio teatro choreografų. Dirbdamas Lietuvos vidaus reikalų ministerijos kultūros rūmuose, E. Bukaitis su originalia ritminės ir plastinės improvizacijos sistema supažindino daugybę savo studijos lankytojų. Apie jį išleista gausiai iliustruota knyga „Liepsnojantis Maestro. Apie choreografą Elegijų Bukaitį“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite