Angle down Atgal

Mirė grupės „Roxette“ atlikėja Marie Fredriksson

Antradienį užsienio žiniasklaida pranešė, kad mirė garsios grupės „Roxette“ lyderė Marie Fredriksson. Atlikėjai buvo 61-eri.

Pranešama, kad dainininkė gruodžio 9 dienos rytą mirė savo namuose.

Marie Fredriksson 1994-aisiais ištekėjo už buvusio „Roxette“ gastrolių gitaristo Mikaelio Bolyoso – pora turi 26-erių dukterį Inez Josefin ir 17-metį sūnų Oscarą Mikaelį.

Švedų duetas „Roxette“ yra pasižymėjęs ne tik keliolika visoje Europoje žinomų superhitų, bet ir itin įdomia istorija.

„The Look“, „Joyride“, „Fading Like A Flower“, „Spending My Time“, „Sleeping In My Car“ ir daugybės kitų hitų autoriai yra spalvingos asmenybės, apie kurias Švedijoje parašyta ne viena knyga.

„It Must Have Been Love“ klipe Marie Fredriksson dainos tekstą žiopčioja dvigubu greičiu. Tai – viena populiariausių „Roxette“ dainų, per radiją transliuota daugiau nei 4 milijonus kartų ir patekusi į filmo „Graži moteris“ garso takelį.

„Roxette“ atgimimą lėmė vėžį įveikusios Marie Fredriksson noras. 2002-aisiais dainininkė apalpo, krito ir susitrenkė galvą savo namuose. Tyrimai atskleidė piktybinį smegenų auglį. Po operacijos ir gydymo atlikėja keletą metų praleido namuose. 2005-aisiais ji atskleidė, kad visiškai išgijo. Tą laikotarpį kitais muzikiniais projektais užsiėmęs Peras Gessle sakė, kad „Roxette“ atsikūrimo galimybė visiškai priklauso nuo Marie. Pirmasis atsikūrusio dueto koncertas 2009-aisiais įvyko Amsterdame.

Grupė 2014-aisiais lankėsi ir Lietuvoje.

Dueto dainininkės aistra buvo piešimas. Marie Fredriksson nuo mažens mėgo piešti anglimi. Šį pomėgį ji prisiminė, sveikdama po smegenų auglio operacijos. 24 šiuo nelengvu laikotarpiu sukurti dainininkės piešiniai buvo eksponuoti parodoje, o vėliau išleisti ir knygoje „Pasikeitus“.

„Roxette“ – artimi Švedijos karališkosios šeimos draugai. Duetas koncertavo princesės Victorios vestuvėse 2010-aisiais, o princesės Madeleine tuoktuvėse dainavo Marie Fredriksson, fortepijonu pritariant dainininkės vyrui. Švedijos karalius Carlas Gustafas XVI-asis duetą už nuopelnus šaliai 2003-aisiais apdovanojo karališkuoju Mėlynojo kaspino medaliu – ceremonija buvo pirmasis kartas, kai Marie Fredriksson po smegenų auglio operacijos pasirodė viešai.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite