Studija "Kuria vaikai"
Angle down Atgal

Minkštas nevirtas modelinas iš 2 ingredientų!

Studija „Kuria vaikai“ dalinasi savo kūrybinių dirbtuvėlių projektais ir linki gero laisvalaikio.

Sudėtingumo lygis: labai paprastas

Švaros lygis: netvarkingas

Tinkamas: Nuo 2 metų iki bet kokio amžiaus!

Lavina: smulkiąją motoriką ir rankų-akių koordinaciją, kūrybiškumą, sensorinius ir taktilinius įgūdžius, pirštų raumenis, vaizduotę.

Modelinas, plastilinas ir kitos lipdymo masės yra puiki priemonė ne tik kūrybiškiems žaidimams, bet ir pojūčių, vaizduotės, smulkiosios motorikos lavinimui. Kad žaidimas su jais būtų dar įvairesnis ir įdomesnis, labai naudinga vaikams pasiūlyti skirtingų tekstūrų masių, todėl šis įrašas apie dar vieną kitokios rūšies modeliną – purų, lengvą, minkštą ir svarbiausia – lengvai pačių vaikų pasigaminamą, mat jam tereikia vos dviejų visuose namuose randamų produktų! Be to, jo nereikia virti, todėl tai idealus modelinas, jei vaikas nori pasigaminti jo pats!

Idealaus minkštumo modelinui reikės:

  • Bet kokio plaukų kondicionieriaus
  • Krakmolo
  • Maistinių dažų, jei norėsis ne balto, o spalvoto.

Procesas paprastesnis už paprastą – sumaišote dvi dalis krakmolo su viena dalimi kondicionieriaus, įlašinate dažų spalvai ir viską suminkote. Priklausomai nuo kondicionieriaus rūšies, santykis gali kiek pasikoreguoti, tad jei vis dar limpa prie rankų ir nesigavo labai maloniai puri bei minkšta, bet puikiai formuoti tinkanti ir tarpusavyje sukimbanti masė – dar įberkite šiek tiek krakmolo ir vėl minkykite. Labai aiškiai pajusite, kai masė bus tinkamos struktūros – nelimpanti prie rankų, minkštutė, putlutė ir laaabai maloni liesti. Kadangi virti nieko nereikia – vaikams bus ne tik smagu žaisti, bet patiems ir pasigaminti ir stebėti visą procesą, kaip iš girgždančio ir biraus krakmolo, bei tiršto ir šlapio kondicionieriaus pamažu gaunasi puikiausia žaidimų ir pojūčių lavinimo priemonė!

Tik rinkitės tokį kondicionierių, kurio kvapas vaikui būtų priimtinas, mat šis modelinas ne tik bus ypatingas savo konsistencija, bet dar ir labai skaniai kvepės (lavinsite ir dar vieną pojūtį)! Tinka vaikams nuo tokio amžiaus, kai jau žaidimo priemonių nebekiša į burną. Jei prie šios masės atnešite įvairiausių kitų priemonių (formelių, sagučių, pomponiukų, plastikinių vinukų ir t.t.t), žaidimas bus ne tik įdomesnis, labiau įtraukiantis, bet ir dar labiau lavinantis. Tad smagių, kvapniai lavinančių jums žaidimų!

P.S. nuotraukose vaikučių rankos baltos nuo to,kad patys minkė modeliną, padarius tinkamą konsistenciją prie rankų nebelimpa.

Kiekis, kurį matote viename padėkle, yra darytas iš dviejų (200ml/vnt) stiklinių krakmolo ir vienos kondicionieriaus. Tai nepilnas 400 g. krakmolo maišelis, tad iš pilno gausis šiek tiek daugiau. Čia su tiek masės žaidė kiekvienas vaikas atskirai, bet tikrai ir dviems tiek užtektų.

Daugiau projektų rasite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite