Angle down Atgal

Ministro K. Mažeikos padaryta mirtina avarija Marijampolėje iki šiol kursto kalbas

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra vienas iš kelių šiuo metu valdžioje esančių politikų, kurių spintoje yra skeletų – tamsių praeities įvykių; 2015 m. K. Mažeika, tuomet tik Marijampolės savivaldybės narys, sukėlė mirtiną avariją, kurioje mirė žmogus. Nors ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nustačius, kad K. Mažeikos kaltės joje nėra, Marijampolėje prieš penkerius metus nutikęs įvykis iki šiol sulaukia dėmesio.

Per pastaruosius metus Marijampolės gyventojai kelis kartus kreipėsi į portalą, atkreipdami dėmesį į tamsią K. Mažeikos biografijos dėmę. 2015 m. kovo pabaigoje, vakare važiuodamas politikas Marijampolėje, V. Kudirkos gatvėje partrenkė į perėją išėjusį vyrą.

Garbaus amžiaus vyriškis buvo išgabentas į ligoninę, tačiau po mėnesio mirė. K. Mažeikos sukelta avarija paaiškėjo tik 2018-aisiais, šią istoriją paskelbus žiniasklaidai. Pats politikas TV laidos „KK2“ darbuotojams sakė, kad tądien buvo blogas matomumas, o žuvęs vyras į perėją išėjo netikėtai.

Neatsakyti klausimai

Byla dėl avarijos K. Mažeikai buvo nutraukta, tačiau Marijampolės gyventojai teigia, kad tiek ši byla, tiek kitos su avarija susijusios aplinkybės kelia klausimų.

„Toks pamąstymas: jei būna autoįvykis ar žūva žmogus, gali artimieji nekelti pretenzijų, bet prokuratūra kelia bylą ir viską tiria“, – sakė tapatybės prašęs neviešinti Marijampolės gyventojas.

Anot pašnekovo, iki šiol kalbama, kad iš ryto autoįvykio vietą pareigūnai buvo priversti perbraižyti.

Marijampolės gyventojas sakė kad avarija įvyko šalia gėlių turgaus, kuriame yra ir K. Mažeikos sesers kioskas. Avariją esą matė šiame turguje dirbusios moterys, pasak kurių, K. Mažeika, išlipęs iš automobilio, nuo perėjos nuspyrė skėtį, bet jų niekas to neklausė.

Marijampolėje klausimų kelia ir tai, kad esą nebuvo peržiūrėti vaizdo kamerų įrašai – avarijos vietoje kamerų, besikreipusio vyro teigimu, netrūko.

„Matomai, darbas nebuvo atliktas iki galo, kad nebūtų jokių neaiškumų. Daug klausimų lieka neatsakytų, kaip staiga nei iš šio, nei iš to byla buvo nutraukta“, – sakė į portalą besikreipęs miesto gyventojas.

Anot jo, Marijampolėje gyventojai turi savo versiją: K. Mažeika avarijos metu buvo miesto tarybos narys, o policijai vadovai galėjo pro pirštus pažiūrėti į valdžioje buvusio vairuotojo avariją.

Žuvusysis – žinomas žmogus

Buvęs Marijampolės savivaldybės narys, medikas Gediminas Akelaitis portalui sakė, kad avarijos metu žuvęs vyras mieste buvo žinomas asmuo.

„Savo laiku buvo žinomas žmogus Marijampolėje, buvęs viešbučio direktorius, domėjosi vietos futbolu. Dirbo su kostiumu ir kaklaraiščiu“, – sakė G. Akelaitis.

Pasak mediko, Marijampolėje avarijos metu sužalotam vyrui buvo įvertinta būklė, atlikti tyrimai, vėliau sužeistasis išgabentas į Kauno klinikas, neurochirurginį skyrių.

Pats G. Akelaitis teigė tuo metu sulaukęs K. Mažeikos sesers skambučio, tačiau iki šiol nežinantis, kokiu tikslu jam skambinta.

„Budėjau Lazdijuos, man skambina Kęstučio sesuo, sako – tokia ir tokia nelaimė, Kęstutis užmušė žmogų. Vis tiek, politika – gal informuoti norėjo“, – sakė G. Akelaitis.

Ministras: tai istorija, prisimenama prieš rinkimus

Susisiekus su K. Mažeika, pats politikas teigė, kad klausimai ir abejonės dėl avarijos jam nėra naujiena, tačiau pačios avarijos aplinkybės jau yra išaiškintos, o kalbos apie tragišką įvykį ir sąmokslo teorijos eskaluojamos prieš kiekvienus rinkimus, kaip oponentų ginklas prieš jį. „Tokia politikos kaina“, – sakė K. Mažeika. Anot aplinkos ministro, jis netgi galintis nuspėti, kokie konkrečiai asmenys eskaluoja šią temą.

„Policija viską ištyrė, jūs galit nukentėjusiems pasiskambinti – tai blefas rinkimų akivaizdoje. Ir prieš savivaldybių rinkimus buvo ta kalba, buvo interesantų, kurie norėjo, kad žuvusiojo giminaičiai kalbėtų. Tai yra galimybė oponentams man pakenkti asmeniškai, bet aš su tuo susitaikęs. Politikos kaina čia tokia“, – sakė K. Mažeika.

„Jei būčiau bėgęs nuo atsakomybės ar kažko vengęs, tai dabar būtų gėda šnekėti ir reikėtų raudonuoti. Naujo žmogaus, aišku, nenupirksi, bet susėdom prie stalo, išsiaiškinome, vienas kitam atleidome ir jokio pykčio nelaikome. Tai ir yra pagrindinis dalykas, o ne ginčytis teisme“, – teigė politikas.

Anot K. Mažeikos, ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu buvo nutrauktas po to, kai buvo surinkti visi duomenys, o jis susitaikė su žuvusio vyro artimaisiais ir atlygino padarytą žalą. „Prisiėmiau atsakomybę, atlyginau žalą, jie irgi pasakė, kad neturi pretenzijų“, – sakė politikas.

K. Mažeika taip pat teigė, kad prielaidos apie nuspirtą skėtį ar perbraižytas schemas tėra insinuacijos, į kurias panašių būta ir anksčiau – keltas net klausimas, ar politikas avariją padarė būdamas blaivus. „Tokiu atveju jau šešėlis kristų ant policijos. Aš buvau paprastas tarybos narys, ne koks Seimo narys“, – sakė aplinkos ministras.

www.alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite