Angle down Atgal

Ministrė: tarp svarstomų nelegalios migracijos scenarijų – ir 10 tūkst. migrantų per dieną

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad šiuo metu svarstomi trys galimi nelegalios migracijos scenarijai iš Baltarusijos, apimantys nuo 500 iki 10 tūkst. migrantų per dieną.

Pasak ministrės, esant šiems scenarijams, suvaldyti migrantų srautui nebepakaktų vien ministerijai pavaldžių tarnybų, o reikėtų ir savivaldybių pagalbos.

„Yra paruoštas mūsų tam tikras planas, jei, tarkime, tie srautai būtų iki 500 asmenų per parą, iki 1000 asmenų ir iki 10 tūkst. asmenų. Kalbant apie pirmąjį planą, jei bus žmonių iki 500 asmenų, tai mes išnaudojame visas Užsieniečių registracijos centro, Pasieniečių mokyklos patalpas, įrengta ir stovyklavietė, kurioje yra virš 350 žmonių, ir po 3 parų jau būtų reikalingos savivaldybių patalpos ir maitinimas“, – po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio žurnalistams sakė ministrė.

Anot jos, pagal antrąjį scenarijų, jei per parą į Lietuvą atvyktų iki tūkstančio asmenų, be minėtų priemonių, būtų įrengta papildoma stovyklavietė tūkstančiui žmonių, po trijų parų taip pat būtų kreipiamasi pagalbos į savivaldybes.

„Jei būtų iki 10 tūkst. asmenų per parą, kaip minėjau antrojo scenarijaus metu, būtų visa tai reikalinga ir dar papildomai dvi stovyklavietės pažeidžiamiausiuose mūsų savivaldybių rajonuose. Po dviejų parų būtų reikalingos savivaldybių patalpos ir maitinimas“, – pasakojo ji.

Ministrė sako, kad be palapinių miestelio, svarstoma nuomotis ir modulinius namelius.

„Panašu, kad gali reikėti priimti tuos sprendimus. Dabar skaičiuojamės. Tie nameliai greičiausiai būtų VSAT teritorijose. Kadangi tai lengviau padėtų užtikrinti saugumą“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

A. Bilotaitė pabrėžė, kad šiemet į Lietuvą per Baltarusiją atvyko 440 nelegalių migrantų, t.y. beveik šešis kartus daugiau, nei pernai per visus metus, todėl pradėtos diegti sienų stebėjimo sistemos – jas ketinama įdiegti per metus, o šiemet tam planuojama skirti 11,5 mln. eurų.

Išaugus migracijos srautams, Pabradėje jau įrengtas palapinių miestelis. Anot ministrės, palapinės pritaikytos net ir šaltesniam metų laikui, tačiau ateityje ketinama nuomotis ir modulinius namelius.

Autorius Ignas Jačauskas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite