Angle down Atgal

Ministras žada: nuo rugsėjo medikų algos dar didės

Sveikatos apsaugos ministerija didina darbo užmokesčio fondą – padidinti sveikatos priežiūros paslaugų įkainiai ir skirta papildomai 41,5 mln. Eur. Tai reiškia, kad gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčio fondas nuo rugsėjo 1 d. didės vidutiniškai 15 proc.

Tai trečiasis etapas, didinant medikams algas. Pagal su medikų profsąjungomis pasirašytą susitarimą, kitų metų II pusmetį gydytojų vidutinis darbo užmokestis turi pasiekti 3 250 Eur, o slaugytojų – 1 625 Eur.

Papildomos lėšos numatytos sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymuose, kuriais didinami paslaugų įkainiai.

Ministro A. Verygos teigimu, skirdami papildomą finansavimą, SAM tesi medikų bendruomenei duotus pažadus ir deda maksimalias pastangas, kad medikų ir slaugytojų algos ir toliau didėtų. Kiek realiai didės jų atlyginimai, priklauso tik nuo gydymo įstaigų vadovų ir jų atsakingumo bei noro didinti savo darbuotojams darbo užmokestį.

„Tikimės, kad šiemet, kaip ir pernai, gydymo įstaigos operatyviai reaguos į galimybę vėl didinti medikams atlyginimus. Pernai tokiu būdu – padidinus paslaugų įkainius – gydymo įstaigos ne tik visus papildomai mūsų skirtus 100 mln. Eur išmokėjo medikams, bet dar papildomai rado tam apie 1 mln. Eur vidinių resursų. Tai puikus bendradarbiavimo pavyzdys, siekiant užtikrinti sklandų medikų algų augimą“, – sako ministras.

Jis kviečia gydymo įstaigų vadovus bei savivaldybes, kurios yra daugelio mūsų šalies gydymo įstaigų steigėjos, elgtis socialiai atsakingai – tikslingai naudoti ne tik Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) skirtas lėšas medikų algoms didinti, bet ir ieškoti būdų veiklai efektyvinti.

Praėjusiais metais gydytojų atlyginimas didėjo vidutiniškai 20 proc., o slaugytojų – vidutiniškai 23 proc. Vidutiniškai po 8 proc. kasmet medikų atlyginimai didėjo ir 2016–2017 m.

Praėjusiais metais didėjo ir gydytojų rezidentų algos. Tam papildomai buvo skirta 1,4 mln. Eur. Nuo sausio mėnesio jaunesniojo rezidento alga didėjo nuo 391,5 Eur iki 463,75 Eur, o vyresniojo rezidento alga – nuo 495,9 Eur iki 530 Eur (su darbdavio socialinio draudimo įmokomis: jaunesniojo – 614,84 Eur, vyresniojo – 702,67 Eur). Šiemet stipendijai tapus dalimi medikų rezidentų atlyginimo, jaunesniųjų rezidentų vidutinis darbo užmokestis su darbdavio socialinio draudimo įmokomis yra 1 345,67 Eur, o vyresniųjų rezidentų – 1 434,20 Eur.

Sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės teigimu, dar viena galimybė gydytojams gauti didesnį darbo užmokestį – skatinamieji priedai už kai kurias teikiamas paslaugas. Pavyzdžiui, kraujo tyrimus tam tikroms pacientų grupėms, ankstyvąją piktybinių navikų diagnostiką, neįgaliųjų sveikatos priežiūrą ir pan.

„Nuo rugsėjo 1 d. skatinamieji priedai bus mokami už dar vieną sveikatos priežiūros paslaugą. Siekiant, kad autizmo spektro sutrikimas vaikams būtų diagnozuotas kuo anksčiau ir kuo skubiau būtų teikiama profesionali pagalba, medikai bus finansiškai skatinami profilaktinio sveikatos tikrinimo metu atlikti ankstyvojo, t. y. nuo gimimo iki 4 metų, amžiaus vaikų psichomotorinės raidos tikrinimą“, – sako viceministrė.

SAM Spaudos tarnyba

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite