Angle down Atgal

Ministras: svarstoma, kada užsikrėtusį galima laikyti pasveikusiu

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informuoja, kad svarstoma supaprastinti tyrimo algoritmą, nustatantį, kada užsikrėtusį asmenį galima laikyti pasveikusiu. Ministras taip pat teigia esąs įsitikinęs, kad absoliuti dauguma koronavirusu sergančių ne rizikos grupės asmenų pasveiks.

„Šiandien rytą diskutavome, kad reikia apsibrėžti, kaip paprasčiau būtų nustatomas pasveikimo momentas. Nes iki šiol algoritmas yra sudėtingas, reikia dviejų pasikartojančių tyrimų“, – Vyriausybėje vykusioje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras akcentuoja, kad dabartinis prioritetas, į kurį reikia koncentruotis, – tyrimų dėl galimo koronaviruso apimties išplėtimas.

„Dabar mūsų prioritetas yra kitas – mes tyrimus norime išplėsti žmonėms, kurie dar nežinome, ar serga. Kad galėtų efektyviau izoliuotis, kad būtų galima atsekti kontaktus, bet dabar komanda ruošia tą paprastesnį algoritmą, kaip būtų galima patvirtinti tuos pasveikimo atvejus“, – sakė jis.

A. Veryga tikina, kad dėl dabartinio algoritmo kol kas Lietuvoje patvirtintas tik vienas pasveikimo nuo koronaviruso atvejis. Visgi ministras teigia neabejojantis, kad absoliuti dauguma ne rizikos grupės asmenų pasveiks.

„Bet turėkime galvoje, kad absoliuti dauguma Lietuvoje užsikrėtusiųjų serga lengvai. Todėl neabejoju, kad absoliuti dauguma ne rizikos grupės asmenų ir pasveiks“, – patikino ministras.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite