Angle down Atgal

Ministras ragina merus semtis gerosios patirties pertvarkant vaikų globos namus

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio susitikime su Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu ypatingas dėmesys skirtas užimtumo didinimo, socialinių darbuotojų, neįgaliųjų integracijos bei vaiko teisių apsaugos klausimams.

Pasak Lino Kukuraičio, labai svarbu suderinti aktyvios darbo rinkos bei investuotojų poreikius, taip pat suteikti savivaldai atsakomybę savarankiškai vykdyti aktyvios darbo rinkos priemones.

Kalbėdamas apie neįgaliųjų integraciją, L. Kukuraitis pabrėžė, kad Vyriausybė yra suplanavusi specialiųjų poreikių nustatymo permainas ir bus siūloma, jog į savivaldybių socialinių darbuotojų nuomonę būtų atsižvelgiama priimant sprendimą dėl specialiųjų poreikių.

Taip pat diskutuota, kokių bendruomeninių paslaugų trūksta Telšių rajono savivaldybei.

Ministras Linas Kukuraitis akcentavo, jog nuo 2018 metų įsigalios Socialinių paslaugų įstatymo nuostatos, kurios leis suvienodinti socialinių globotojų veiklą visose savivaldybėse. Taip pat pažadėjo didesnį dėmesį skirti socialinių darbuotojų apsaugai nuo smurto.

Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino ministras prašė dar labiau įsitraukti į vaikų namų deinstitucionalizacijos procesus, bendradarbiauti su kitų, daugiau patirties šiame procese turinčių savivaldybių merais.

„Gera patirtimi ir praktika labai svarbu dalintis, pertvarkant vaikų globos namus ir suteikiant galimybes vaikams gyventi butuose, savivaldybių vadovai pastebi, kad mažėja smurto atvejų, daugėja personalo darbuotojų, tiesiogiai bendraujančių su vaikais, taip pat smarkiai mažėja kaštai“, - sako L. Kukuraitis.

Kaip žinia, siekiama, kad iki 2020 metų neliktų vaikų, gyvenančių globos namuose. Vyresni vaikai apsigyvena mažuose bendruomeniniuose būstuose, butuose – artimoje šeimai aplinkoje, o mažiesiems bus ieškoma įtėvių ar globėjų.

Ministerijos komanda taip pat šiandien lankosi Dūseikių socialinės globos namuose.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite