Angle down Atgal

Ministras: niekas nesiruošia naikinti mobiliųjų COVID-19 patikros punktų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga melagiena pavadino portale 15min.lt paskelbtą žinią, esą jis ruošiasi naikinti mobiliuosius koronaviruso (COVID-19) patikros punktus.

Ministro teigimu, galimybė tyrimą atlikti su šeimos gydytojo siuntimu būtų tik papildoma alternatyva, kuri ypač svarbi žmonėms,  gyvenantiems ne didžiuosiuose miestuose. 

„Norėčiau pradėti nuo melagienos paskleistos, kad planuojama naikinti mobiliuosius punktus, noriu pasakyti, kad tai yra neteisinga informacija paskleista, neteisingai interpretuota. (...) Niekas nesiruošia naikinti mobiliųjų punktų, yra ruošiamasi sudaryti galimybes papildomas pacientams“, – per spaudos konferenciją antradienį sakė ministras.

Šiuo metu COVID-19 tyrimą galima atlikti mobiliuosiuose patikros punktuose užsiregistravus karštojoje koronaviruso linijoje. Naujienų portalas 15min.lt antradienį paskelbė, kad ruošiamas ministro įsakymas, pagal kurį planuojama naikinti mobiliuosius patikros punktus, nes siuntimą tirtis išrašytų šeimos gydytojas, o tyrimas būtų atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje ar čia jos įrengtame statinyje.

„Ne visi pacientai gyvena didmiesčiuose, kur yra mobilieji punktai, jiems tai pat reikia atlikti šituos tyrimus ir išsitirti, ir nebūna paprasta nukeliauti į mobiliuosius punktus, didmiesčių gyventojai gal ne visada tai supranta ir įvertina, ypatingai, kurie vairuoja automobilius. Virusas plinta Lietuvoje, mes privalome rūpintis visais Lietuvos gyventojais, ir tai būtų papildoma galimybė taip, kaip ir visi kiti tyrimai, kuriuos galima atlikti pas šeimos gydytoją“, – situaciją aiškino ministras.

Anot jo, „tik nereiktų įsivaizduoti, kad bus atliekama tokiu pačiu rutininiu būdu, kad užsikrėtę pacientai ateis į šeimos gydytojo kabinetą ir ten darysis tyrimus“.

„Tikrai yra rengiamos tvarkos, kurios atsižvelgs į visus saugumo reikalavimus, ir tai nebus prievolė, tai bus galimybė tokius tyrimus padaryti, tuo labiau, kad girdime nusiskundimų iš pacientų, kuriems reikia, pavyzdžiui, pasidaryti tyrimą prieš gulant į ligoninę, ir jam nėra paprasta vykti į mobilų punktą“, – pažymėjo A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad praėjusią parą buvo patvirtinta 413 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, penki žmonės mirė. Dėl kitų priežasčių mirė vienas žmogus.

Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 11 tūkst. 362 asmenys, 6844 – tebeserga, 4329 – pasveiko. Nuo COVID-19 iš viso mirė 141 žmogus, dėl kitų priežasčių – 48.

Per praėjusią parą ištirta 9390 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti  964 tūkst. 352 ėminiai.

Izoliacijoje šiuo metu yra 27 tūkst. 714 žmonių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite