Angle down Atgal

Ministras L. Linkevičius: BeNeLux lietuvių sporto žaidynės - vienybės, draugystės, sveikos gyvensenos šventė

BeNeLux lietuvių sporto žaidynės - tai vienybės, draugystės, šeimos, tolerancijos ir sveikos gyvensenos šventė, pažymėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius žaidynių apdovanojimų ceremonijoje Diufelio mieste Belgijoje. Ministras linkėjo, kad ši graži šventė, sujungianti Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuvius, tęstųsi dar daugybę metų.

Sveikindamas keturioliktųjų BeNeLux lietuvių sporto žaidynių organizatorius, dalyvius ir svečius, ministras padėkojo susirinkusiems už aktyvią veiklą ir puoselėjamas tradicijas, sakoma pranešime.

„Džiaugiuosi, kad puoselėjate ir vystote šią tradiciją toliau, kad kasmet į šią gražią šventę įsilieja vis nauji dalyviai, sirgaliai, daugėja sporto šakų, kuriose varžomasi", - sakė ministras L. Linkevičius.

BeNeLux lietuvių sporto žaidynės, organizuojamos nuo 2006 metų, yra didžiausias kasmetis Belgijos, Olandijos, Liuksemburgo lietuvių bendruomenių ir Briuselyje įsikūrusių Lietuvos diplomatinių atstovybių projektas. Dalyviai varžosi penkiolikoje disciplinų dviejose šalyse: regata vyksta Nyderlanduose, kitos varžybos - Belgijoje. Tai krepšinio, lauko teniso, badmintono, stalo teniso, šaškių, šachmatų, lengvosios atletikos (bėgimo, šuolių į tolį, šuolių į aukštį, rutulio stūmimo), plaukimo, futbolo, tinklinio bei estafečių rungtys vyrų, moterų, berniukų bei mergaičių kategorijose. Kiekvienais metais žaidynės pritraukia daugiau kaip 300 dalyvių. Žaidynes iš dalies remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Žaidynės vyko Diufelyje, kur 1993 metais buvo įkurta „Lietuvos-Belgijos asociacija Flandrijoje”, kurios pagrindiniai iniciatoriai ponia Francina Baeten Van den Brande ir jos vyras Rene Verbeke'as bei dar dvi jų draugų šeimos, jau 25 metus renka bei siunčia paramą Lietuvos vaikų namams, ligoninėms. Jau 25 metus Diufelyje, Šv. Marijos bažnyčios aikštėje, vasario 16 dieną iškeliama Lietuvos vėliava ir švenčiama Lietuvos Nepriklausomybė, nors miestelyje negyvena nė vienas lietuvis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite