Angle down Atgal

Ministras: didelės rizikos savivaldybėse bus testuojama daugiau medikų

Plintant koronavirusui (COVID-19) didelės rizikos savivaldybėse bus testuojama daugiau medikų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų – iki 50 proc., nurodė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Nuo šiandien atnaujinta profilaktinių tyrimų tvarka, bus testuojami ir gydymo įstaigose praktiką atliekantys studentai, taip pat plečiamos tyrimo apimtys sveikatos priežiūros įtaigose. Didelės rizikos savivaldybėse bus testuojama daugiau gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų“, – pirmadienį paskelbė A. Veryga.

„Anksčiau tas procentas buvo nuo 15 iki 20 proc., dabar jis yra padidintas iki 40–50 proc., tai reiškia, kad tiesiog intensyviau bus testuojami ir tikrinami ten dirbantys darbuotojai“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė ministras.

Anot jo, testavimas šią savaitę bus aktyviau vykdomas 17-oje savivaldybių, kurios įtrauktos į didelės rizikos sąrašą.

„Tarp labiausiai paveiktų savivaldybių, kur sergamumo rodiklis buvo pats didžiausias, yra Raseinių rajono ir Radviliškio rajono savivaldybės, ten skaičiai yra patys didžiausi, taip pat galima paminėti Šiaulių miesto ir rajono savivaldybes, Ukmergės, Kelmės rajono, Vilniaus miesto, Jurbarko savivaldybes, kur sergamumo rodikliai nemaži“, – sakė A. Veryga.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 105 nauji koronaviruso atvejai, ištirti 1365 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirta 761 tūkst. 616 ėminių.

Bendras susirgimų skaičius šalyje siekia 4490, koronaviruso infekcija tebeserga 2052 asmenys, 2327 – pasveiko.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite