Angle down Atgal

Ministerija paskyrė Lietuvos valstybines K. Būgos stipendijas užsienio studentams

Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė šešias valstybines Kazimiero Būgos stipendijas užsienio šalių studentams, studijuojantiems baltistikos ir lituanistikos disciplinas užsienio universitetuose.

Taip užsienio piliečiai skatinami aktyviau domėtis lietuvių kalba ir jos studijomis, prisidedama prie lituanistikos studijų programų plėtros.

Stipendijas 2017-2018 metais gauna Frankfurto prie Maino Gėtės universiteto studentas Filipas Manuelis Buchas (Filip Manuel Buch), Latvijos universiteto magistrantūros studijų studentė Ieva Bukša, Varšuvos universiteto doktorantė Zofija Mitan-Gavryševska, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto bakalauro studijų studentė Marija Ponomariova, Prahos Karolio universiteto doktorantė Nada Vaverova ir Masaryko universiteto magistrantūroje studijuojanti Šarka Zdražilova.

Stipendijos dydis - 304 eurai per mėnesį. Šios Lietuvos skiriamos stipendijos ne tik skatina užsienio piliečius domėtis lietuvių kalba, mūsų šalimi, bet ir formuoja teigiamą Lietuvos įvaizdį.

Į stipendiją kasmet gali pretenduoti užsienio šalių aukštųjų mokyklų studentai, pagal lituanistikos ar baltistikos studijų programas lietuvių kalbą studijuojantys ne trumpiau kaip vienerius metus. Studentus turi rekomenduoti dėstytojai. Atrenkant stipendininkus, atsižvelgiama į jų studijų rezultatus, mokslinius interesus, lietuvių kalbos studijų pasirinkimo motyvaciją ir tikslus.

Konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet nuo 2007 m. Iki šiol K. Būgos stipendiją jau yra gavę 59 užsienio šalių piliečiai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite