„Minija“ jau pakilo į septintą vietą

Klaipėda
Karolis Bakūnas Etaplius žurnalistas

Kretingos „Minijos“ futbolo komandos pergalių serija nenutrūko ir Kupiškyje. Turnyrinėje lentelėje kretingiškiams į nugarą alsavusi varžovė savo aikštėje buvo sutriuškinta rezultatu 1:4.

Šiose rungtynėse karaliavo Kretingos komandos saugas Gvidas Juška, kuris į „Kupiškio“ komandos vartus smeigė net tris įvarčius.

Tokį rezultatyvumą vienose rungtynėse šiame sezone iki šiol buvo pavykę pasiekti tik Ernestui Andriušiui, kuris tris įvarčius pelnė Mažeikiuose susitikus su „Atmosfera“. Ją „Minija įveikė rezultatu 7:0.

Po įvarčių perleido iniciatyvą

Jau pačioje rungtynių Kupiškyje pradžioje prie šeimininkų vartų pasipylė pavojingos progos.

Smūgiais į varžovų vartus baigdavosi skersuoti kamuolio perdavimai po sėkmingų prasiveržimų kraštais. Šitaip jau 5 minutę kraštu prasiveržusio Antono Solovjovo smūgį atrėmė „Kupiškio“ vartininkas legionierius iš Latvijos Glebsas Sopotsas.

Aštrios „Minijos“ atakos tikslą pasiekė 12 minutę, kai G. Juška pirmąjį įvartį pelbė tolimu taikliu smūgiu iš 20 metrų.

Praėjus vos 6 minutėms šis saugas turėjo gerą progą padvigubinti rezultatą. Baudos aikštelėje sulaukęs aukšto perdavimo jis galva kamuolį smūgiavo virš vartų.

Jau 25 minutę pasižymėti galėjo vienas iš rezultatyviausių komandos žaidėjų E. Andriušis.

Po Yuossoufo Traore prasiveržimo kairiuoju kraštu „Minijos“ komandos puolėjas gavo perdavimą vartininko aikštelėje ir į vartus smūgiavo iš kelių metrų. Tačiau komandą gelbėjo varžovų vartininkas G. Sopotsas, kuris krisdamas koja spėjo pasiekti kamuolį ir jį išmušė už vartų linijos.

E. Andriušio nesėkmę 28 minutę ištaisė G. Juška, kuris gavęs kamuolį ties 11 metrų baudinio žyma taikliu smūgiu kirto kamuolį į vartus – 2:0.

Po šio įvarčio „Minija“ nusiramino ir tuo pasinaudojo aikštės šeimininkai, kurie perėmę iniciatyvą prie kretingiškių vartų sukūrė dvi realias progas įvarčiui. Pirmuoju atveju varžovų puolėjas smūgiavo netiksliai, o antrą kartą 37 minutę kamuolys pataikė į vartų virpstą.

Abu įvarčius padovanojo varžovai

Antrasis rungtynių kėlinys prasidėjo varžovų vartininko dovana. Jau 48 minutę jam nesėkmingai koja išmušus kamuolį į aikštę, šis atiteko už 35 metrų nuo vartų buvusiam G.Juškai.

Kretingiškių komandos saugas žaibiškai įvertino situaciją ir taikliu smūgiu kamuolį permetė per tolokai nuo vartų atsidūrusį G. Sopotsą – 3:0.

Kretingiškių džiaugsmas netruko ilgai. Po dviejų minučių „Minijos“ aikštės pusėje iš baudinio smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų virpstą ir atšoko į baudos aikštelę. Žaidėjų sumaištyje pirmasis kamuolį į vartus nukreipė šeimininkų krašto gynėjas Donatas Paulauskas.

Trijų įvarčių persvarą „Minija“ atstatė po 7 minučių ir tam padėjo patys šeimininkai.

Nutrūkus vienai „Kupiškio“ atakai varžovai nusprendė, kad baudos aikštelėje buvo pažeistos taisyklės ir ėmė reikalauti skirti 11 metrų baudinį. Ginčams su teisėju į „Minijos“ aikštės pusę subėgo beveik visa šeimininkų komanda.

Tačiau teisėjas savo sprendimo nepakeitė ir kamuolį atidavė kretingiškiams. Šie staiga šovė į priekį ir, nesutikus gynėjų pasipriešinimo, Aurimas Skurdelis gavo perdavimą priešais tuščius vartus. „Minijos“ saugui beliko kamuolį nukreipti į vartų tinklą – 4:1.

Besibaigiant rungtynėms 75 minutę penktąjį įvartį dar galėjo pelnyti E. Andriušis, tačiau išbėgęs prieš vartininką nesugebėjo jo pergudrauti.

Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms rezultatą sušvelninti galėjo šeimininkai, tačiau „Minijos“ vartus išgelbėjo vartininkas Ernestas Grudys.

Pasiektą vietą išlaikyti bus nelengva

Po šios pergalės „Minija“ su 38 taškais pirmą kartą šiame sezone pakilo taip aukštai ir pasiekė 7 vietą.

Bet ją išlaikyti bus labai sunku, nes kretingiškiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau nei artimiausi turnyrinės lentelės kaimynai. Mūsų komandą gali aplenkti „Jonavos“ ekipa, kuri atsilieka vos vienu tašku.

Teorinių galimybių pasivyti „Miniją“ turi ir 10 vietoje esantis įveiktas „Kupiškis“, tačiau šiai komandai tam reiktų laimėti beveik visas trejas likusias rungtynes, o kretingiškiams šiame sezone likusiuose dviejuose susitikimuose nepelnyti nė taško.

Todėl sezono pabaiga „Minijai“ yra labai svarbi. Jau šį šeštadienį Kretingos komanda paskutinėse šio sezono namų rungtynėse susitinka su pirmosios lygos čempionų vardus beveik užsitikrinusia Telšių „Džiugo“ komanda.

Kretingiškiai atstovauja rinktinei

Nors ir toli nuo likusiųjų komandų atitrūkę lyderiai taškų lengvai nedalins, todėl „Minijos“ laukia sunkios rungtynės. Juo labiau, kad komandai negalės padėti 6 geltonąją kortelę gavęs puolėjas Ainis Vilavičius, kuris privalės praleisti rungtynes.

Į aikštę greičiausiai negalės išbėgti ir saugas Gustas Gumbaravičius, kuris susitikimo pabaigoje su „Kupiškiu“ patyrė traumą.

Šiose rungtynėse „Minijai“ negalės vadovauti treneris Valdas Trakys, kuris yra Lietuvos devyniolikmečių rinktinės vyriausiasis treneris ir kartu su mūsų šalies rinktine bus išvykęs į Serbiją.

Belgrade prasidėjo UEFA Europos čempionato atrankos turnyras, kuriame mūsų šalies U-19 rinktinė pateko į pajėgią grupę. Vakar Lietuva susitiko su Ispanijos rinktine, penktadienį žais su Serbija, o spalio 14 dieną – su Rumunija.

Norint toliau kovoti dėl patekimo į antrąjį čempionato atrankos etapą kretingiškių trenerio V. Trakio vadovaujamai mūsų šalies rinktinei reikia užimti bent trečią vietą.

Todėl rungtynėse su „Džiugu“ Kretingos komandos gretose nepasirodys ir rezultatyvusis E. Andriušis, kuris yra Lietuvos rinktinės narys ir kartu bus išvykęs į Serbiją.

Tiesa, šiose rungtynėse ir „Džiugas“ žais be savo pagrindinio vartininko Povilo Survilos, kuris taip pat bus išvykęs su Lietuvos rinktine.