REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Spalio 18 d. 08:04

Mindaugo Survilos paskaita Šiauliuose

Šiauliai

Viktoras GundajevasŠaltinis: Etaplius.lt


103551

Spalio 23d. 16:30 Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre vyks susitikimas su kino režisieriumi, gamtininku – Mindaugu Survila. Kalbėsime apie gamtos kiną ir fotografiją. Renginys nemokamas.


Foto galerija:

filmavime1.jpg
plakatas.jpg

Apie Mindaugą Survilą

Gimė 1984 m. vasario 4 d.
2005 m. Vilniaus Universiteto, Gamtos mokslų fakultete apsigynė Biologijos bakalauro laipsnį, o 2007 m. – Ekologijos ir aplinkotyros magistro laipsnį. Nuo vaikystės fotografuoja gamtą, studijų metais pradėjo filmuoti. Nuo 2007 m. pusę darbo savaitės dirba TV operatoriumi skirtinguose Lietuvos TV kanaluose, kitą pusę praleidžia gamtoje, filmuodamas ir fotografuodamas gamtą.

2017 metais M.Survila sukūrė filmą „Sengirė“. ( https://www.sengire.lt/lt )

„Sengirė“ filmuota vienuose iš paskutinių likusių seniausių Lietuvos miškų plotelių. Filmas iš lėto ir švelniai trina ribą tarp žmogiškojo ir gamtos pasaulių ir „suaudžia“ juos į vientisą poetišką istoriją. Poetinis ir netipinis filmas žiūrovus veda į nesibaigiančią kelionę – nuo miško tankmių iki vilkų urvų, kyla aukštyn juodojo gandro lizdo link ir leidžiasi giliai po vandeniu į nuskendusius miškus, galiausiai grįždamas prie žmogaus, gyvenančio miško paribyje. Filme nėra komentarų, tik turtingi, beveik apčiuopiami gamtos garsai ir kameros užfiksuotos magiškos miško ir jo gyventojų situacijos.

Režisierius Mindaugas Survila visuomet pabrėžia, kad dokumentinės poemos „Sengirė“ kelias nesibaigia tik ties kino teatro durimis. Neseniai filmo kūrybinė komanda paskelbė, kad pusę už filmą surinktų pinigų sumos skirs įsigyti ir saugoti miškams.

M.Survila viename interviu teigė: „Nuo penktos klasės svajojau sukurti tokį filmą. Kai nebelikdavo jėgų, primindavau sau apie svajonę. Dabar, rodos, tik kadrai, tik poezija likusi, bet iš tiesų man skauda, kad Lietuvoje mažėja miškų, o su jais dingsta tie, kurie juose gyvena. Galima pasiimti plakatą ir pastovėti prie Seimo, tačiau man atrodo, kad veiksminga žmonėms girias parodyti, gal jie pažins ir pamils jas. O tai, ką žmogus myli, juk labai saugo.“

Žymiausi režisieriaus filmai:

2007 m. – Petro Abukevičiaus premija už filmą „Susitikimas su žuvininkais“ kaip geriausią metų Lietuvos dokumentinį filmą apie gamtą;

2012 m. pelnė Sidabrinės gervės apdovanojimą už Metų geriausią ilgametražį dokumentinį kino filmą „Stebuklų laukas“;

2018 m. pelnė Sidabrinės gervės apdovanojimą už Metų geriausią operatoriaus darbą filme „Sengirė“;

Renginį organizuoja: Šiaulių kino meno klubas

Renginio partneris: Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras

Renginio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė

Daugiau informacijos: 861829932, kinoklubas@splius.lt



REDAKCIJA REKOMENDUOJA