Angle down Atgal

Kasmetinis žygis „Minam į Vyžuonas“ šiemet įvyko rudenį

Kasmetinis žygis „Minam į Vyžuonas“ iš įprastinės gegužinės šilumos šiemet nukeltas į rudens vėsą, dviratininkų nė kiek nenuliūdino. Visą kelią žygeivius lydėjusi jauki vėsa, buvo palanki dviratininkams kelionės, rungčių ir koncerto Vyžuonų mokyklos stadione metu.

Prie Utenos miesto ribos starto laukiančiame būryje buvo įvairaus amžiaus žmonių – nuo dar praeitame amžiuje vaikų ir paauglių „Kregždutės“ varžybose dalyvavusios Linos iki pačių jauniausių, saugioje sėdynėje vežamų mažylių. Instruktažas, supažindinantis su saugaus eismo reikalavimais trasoje ir virtinė dviratininkų, lydima policijos ekipažo ir saugų eismą užtikrinančių plk. Pr. Saladžiaus Utenos rinktinės šaulių, pajudėjo.

Kad kelionė neprailgtų, pusiaukelėje, Kaliekių kaime laukė siurprizas – trumpas poilsis, lengvas užkandis, ir burnoje tirpstantys obuoliai, o nuo čia iki kelionės tikslo ranka paduoti.

Įvažiuojant į stadioną pasitiko nesenai susibūrusi ir dar pavadinimo neturinti vyžuoniškių kaimiškų melodijų kapela, stadione roku griaudėjo Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus grupė „Dark light“ , prasidėjo smiginio, pasagos mėtymo, petankės, dviračių kroso rungtys, tvarkingai išrikiuoti nugalėtojų laukė sportiniai apdovanojimai.

Audrius Remeikis Utenos rajono administracijos direktorius, šio žygio pradininkas apie šventės tikslą kalbėjo, kaip apie sveiko gyvenimo propagavimą: juk dabar jaunimas mieliau renkasi kompiuterį, žaidimus ir mobiliuosius telefonus. Pradiniame etape prisidėjo regiono veiklos grupė, policija. Šis renginys nuo pat pradžių skirtas šeimai, jame dalyvauja vaikai kartus su garbaus amžiaus sulaukusiais senjorais.

Norinčių dalyvauti važiavimuose visada buvo daug, juk Vyžuonos gali džiaugtis tuo, kad yra vienintelis rajono miestelis, turintis vienuolikos kilometrų dviračių taką, jungiantį su Utena, yra žmonių, važinėjančių į darbą dviračiais.

Prieš kurį laiką iš vienos vyžuoniškių šeimos garažo ilgapirščiai nugvelbė tris naujus dviračius. Užpalių „Lions“ klubas kažkuria dalimi kompensavo nuostolius, šeimos atstovei Gabrielei įteikdamas puikų naują kelioninį dviratį.

„Liūtų“ klubo prezidentas, apžvelgdamas metus, papasakojo, kad Vyžuonos yra ketvirtoji aplankyta seniūnija. Prieš tai Saldutiškio seniūnijos keturiems pirmokams padovanojo po pirmoko krepšelį, dviems Kuktiškių seniūnijos šeimos gavo po dovanų čekį, o Užpalių muzikos grupei padovanoti pinigai muzikos instrumentų įsigijimui.

Tuo šventė nesibaigė – šauliai vaišino tradiciškai skania koše, stadione, dar ilgai skambėjo muzika ir vyko sporinės varžybos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite