Angle down Atgal

Milžiniškas dirbtinis mėnulis gali nušviesti Kinijos padanges

Kinija per artimiausius kelerius metus užsimojo įgyvendinti, regis, neįtikėtiną idėją. Vienas Kinijos miestas nori pakelti į dangų didžiulį dirbtinį mėnulį, kuris apšviestų gatves naktį.

Čengdu miestas tikisi šį mėnulį paleisti iki 2020-ųjų. Čengdu yra Sičuano provincijos sostinė pietvakarių Kinijoje ir joje gyvena daugiau nei 14 mln. žmonių.

Pagrindinė projekto idėja – kad mėnulio šviesa būtų pakankamai ryški, jog pakeistų gatvių žibintus ir apšviestų rajoną 10–80 km spinduliu.

Šie ateities planai buvo pristatyti spalio 10-ąją. Nors daugelis detalių apie patį mėnulį ir ar tikrai jis bus pakeltas į dangų dar lieka neaišku, visgi manoma, kad tai turėtų nutikti per keletą metų – iki 2020 m.

Kaip tai veiktų? Dirbtinis mėnulis būtų palydovas, turintis specialų sluoksnį, kuris atspindėtų saulės šviesą ir Čengdu mieste ją skleistų pernakt. Šviesa būtų pakankamai ryški, kad galėtų pakeisti gatvių žibintus.

Tiesa, gyventojai šią galimybę sutinka gana atsargiai, mat dvejojama dėl galimos įtakos laukinei gamtai ir, žinoma, patiems Kinijos gyventojams. Ryški šviesa naktimis gali neigiamai paveikti žmonių miego ciklą, taip pat – naktinių ir kitų gyvūnų elgesį. Visgi aiškinama, kad šio objekto šviesa nesiskirtų labai nuo tos, kurią skleidžia tikrasis Mėnulis – prieblandos švytėjimą.

Be abejo, šiuo objektu tikimasi pritraukti daugiau turistų į Čengdu miestą. Tik kad sužinotume, ar danguje išties sužibs dirbtinis mėnulis, teks šiek tiek palaukti.

Parengta pagal Iflscience.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite