Angle down Atgal

Miesto šventės renginiai neleis nuobodžiauti sveikos gyvensenos entuziastams

Kėdainių miesto gimtadienis – laukiamas įvykis, pažeriantis pačių įvairiausių ir naujausių, ryškiausių ir įspūdingiausių renginių. Kasmet įtikdami įvairiems kraštiečių skoniams, nepamirštame ir sportininkų bei sveikos gyvensenos propaguotojų. Jiems taip pat Miesto šventėje skiriamas didelis dėmesys – nuo tradicinių renginių iki naujovių, nuo linksmų atrakcijų iki jogos užsiėmimų. Šiais metais kiekvienas atras sau mielą sveikatingumo veiklą.

Miesto šventę pradės sportininkai

Per Miesto gimtadienį, rugsėjo 4–7 dienimis, nuo 16 valandos Kėdainių miesto stadioną ir atsargines futbolo aikštes užplūs futbolininkai entuziastai, atvykę iš įvairių Lietuvos miestų, svečiai – iš užsienio. Jie susirinks į Tarptautinį jaunimo futbolo U-19 turnyrą. Kėdainių futbolo klubas „Nevėžis“, turintis stiprius tarptautinius bendradarbiavimo ryšius, ir per ilgą laiką juos puoselėjantis, į turnyrą pakvietė dalyvauti Anglijos Lesterio miesto „Akademi“ pirmą ir antrą komandas, Rygos futbolo klubo jaunimą, Panevėžio miesto futbolo komandą „Panevėžys“ į du futbolo turnyrus, kuriuose dalyvaus ir šeimininkai. Iš viso turnyruose varžysis 4 komandos po 20 futbolininkų. Tai bus puiki atrakcija ir žaidėjams, ir žiūrovams, kurie atvyks stebėti kraują kaitinančių žaidynių.

O rugsėjo 7–8 dienomis miesto stadione ir atsarginėje stadiono futbolo aikštėje 10 valandą vyks jaunųjų futbolininkų turnyras, kuriame išvysime jaunuosius futbolininkus iš įvairių šalies miestų ir rajonų. Tikimasi sulaukti svečių taip pat iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Iš viso net daugiau kaip 15 komandų po 15 jaunųjų futbolininkų demonstruos žiūrovams savo sugebėjimus. Galutinis dalyvių sąrašas bus žinomas rugpjūčio 31 dieną.

Pirmą kartą vyks ir plaukimo varžybos

Šventės dalyviai be populiaraus futbolo galės stebėti ir kitas varžybas. Rugsėjo 4–8 dienomis Sporto centro sporto bazėse 17 valandą vyks tradicinis jaunųjų sportininkų atskirų sporto šakų turnyras. Jame daugiau kaip 200 dalyvių varžysis skirtingose grupėse. Bus siūloma imti kamuolį ir žaisti krepšinį 3 prieš 3, prisiminti vasaros malonumus pliažo tinklinio varžybose, lygiuotis į Lietuvos teniso žvaiždes ir tikrinti teniso raketės stiprumą ar gilintis į šiuolaikinį japonų kovos meną – dziudo. Pirmą kartą per Miesto šventę vyks plaukimo turnyras.

Sporto centro veikloje dalyvauja daugiau kaip 500 įvairaus amžiaus vaikų, kurie kasmet atranda užsiėmimų per Miesto šventę. Stengiamasi kiekvienais metais vaikams pasiūlyti naujų turnyrų, skatinančių sveiką gyvenseną.

Vytauto parke – nuo burbulų iki paspirtukų

Vytauto parkas jau tapo pamėgta kėdainiečių pramogų erdve. Šių metų Miesto šventėje Kėdainių visuomenės sveikatos biuras pasiūlys pačių įvairiausių užsiėmimų. O pačius mažiausius kvies dalyvauti nuo 17 valandos Burbulų Dėdės šou, prisijungti prie mokslinių eksperimentų ir edukacinių veiklų. Žinome, kad tokia veikla nepaliks abejingų ir vaikų tėvelių.

Ieškantys dvasinės ramybės, galės dalyvauti 18 valandą jogos užsiėmimuose, kuriuos ves kraštietė Vlada Butkienė su savo ištikima komanda. Bus mokoma pirmųjų jogos žingsnių, specifinių pratimų ir skirtingų technikų. Tik nepamirškite drąsiai pasinerkite į ramybę Vytauto parke.

Tarp ramybės ir lengvų burbulų vaikai galės taip pat 18:30 valandą burtis į paspirtukų ir dviratukų varžybas. Demonstruoti savo sugebėjimus, atsargiai atlikti triukus ir nustebinti susirinkusią publiką.

Užsiėmimai ir aktyvaus sporto mėgėjams

Pirmą kartą rugsėjo 5 dieną nuo 17 valandos Didžiosios Rinkos aikštėje vyks jaunųjų futbolininkų kamuolio varymo varžytuvės. Jos iš dalyvių pareikalaus puikios reakcijos ir vikrumo, greičio ir geros nuotaikos. Tikimasi, kad varžytuvės sulauks didelio būrio dalyvių.

Vakare kviesime rinktis į aikštę dviratininkus, bėgikus ir šiaurietiško ėjimo propaguotojus. Nuo 19:30 valandos vyks tradicinis 13 km 70 m dviratininkų žygis vakarėjančio miesto gatvėmis. Žygis kasmet sulaukia didelio populiarumo, jame praeitais metais dalyvavo beveik 200 dalyvių.

Vėlų vakarą nemiegantys rinksis 21 valandą į 6 km 470 m distancijos vakarinį bėgimą senamiesčio gatvėmis ir 3 km 235 m šiaurietišką ėjimą, kuris vyks pirmą kartą Didžiosios Rinkos aikštėje.

Į vakarinį bėgimą, šiaurietišką ėjimą ir dviratininkų žygį nuo rugpjūčio 23 iki rugsėjo 3 dienos kviečiame registruotis www.kedainiai.begimotaure.lt.

Rugsėjo 7 dieną nuo 12 iki 15 valandos Č. Milošo gatvėje vyks „Jėgos estafetė“. Ji leis išbandyti šias rungtis: 50 kg maišo nešimas 100 m atkarpoje; padangos vertimas ir bėgimas 50 m atkarpoje; 120 kg štangos atkėlimas nuo žemės 5 kartus ir bėgimas 50 m atkarpoje. Kviečiame įrodyti, kokie stiprūs ir tvirti esame. Šią pramogą inicijuoja ir organizuoja sporto klubas ,,X forma“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite