Angle down Atgal

Miesto savivaldybės kultūros ir meno premijos – 4 kūrėjams

Gruodžio 5 d. „Saulės“ koncertų salėje kalėdinio renginio kultūros darbuotojams metu įteiktos kultūros ir meno premijos.

Už mokslinės veiklos ir meilės menui dermę savo menotyrinėje ir muziejinėje veikloje premija skirta muziejininkei, kultūros paveldo objektų tyrinėtojai Odetai Stripinienei.

Premija įvertinta literatės ir žurnalistės Vitalijos Morkūnienės kūryba, kurioje akcentuotos nenuilstančios dvasingumo paieškos ir krikščioniškųjų vertybių puoselėjimas.

Muzikantė ir pedagogė Regina Marozienė premija apdovanojama už visapusišką meilę kanklėms ir gebėjimą ją paskleisti tarp jaunimo.

Ilgamečio muzikanto ir dirigento Sigito Vaičiulionio veikla įvertinta už unikalios klasikinės muzikos aktualizavimą komercinio triukšmo akivaizdoje.

Į kultūros ir meno premijas pretendavo 10 kultūros veikėjų, kurių nuopelnus vertino Kultūros taryba. Premijos vertė – 3,5 tūkst. Eur.

Renginyje apdovanoti ir jaunieji kūrėjai, kurių amžius nuo 14 iki 35 metų.

Visus ateinančius metus kiekvieną mėnesį po 150 Eur stipendija paskirta akordeonistams Orintai Lukauskaitei ir Jonui Vozbutui iš Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, grafikėms Živilei Spūdytei-Blėdei ir Simonai Bagdonaitei-Gulbinienei. Šie jaunieji kūrėjai atrinkti iš 8 pretendentų.

Geriausiu kultūrinės edukacijos projektu 2019 metais iš trijų pateiktų vertinimui paskelbtas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projektas „Kultūra ant slenksčio: kultūrinė kiemų intervencija“. Pagal šį projektą daugiabučių namų kiemuose buvo organizuojami susitikimai-diskusijos su visoje šalyje žinomais įvairių sričių veikėjais.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite