Miesto savivaldybė ir toliau remia aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimą (vaizdo įrašas)

Šiauliai
Audronio Rutkausko nuotr.
Reporteris Lina Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių miesto savivaldybė ir toliau remia aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Ir, žinoma, daro tai ne vien žodžiais, bet miesto biudžeto lėšomis. Antrus metus iš eilės įgyvendinama programa INOSTART, o finansinė parama verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimui – labai svarbi, nes būtent jos labiausiai ir trūksta.

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus patarėjo Rimo Marcinkaus, tai programa, skirta studento, verslo įmonės ir aukštosios mokyklos bendradarbiavimui, kai studentas, dėstytojas ir įmonė sutaria dėl tam tikro gaminio ar metodikos parengimo, o Savivaldybė tam skiria biudžeto lėšas.

„Džiaugiamės, kad programa sulaukia vis daugiau pritarimo ir iš verslo įmonių, ir iš universiteto, nes praėjusiais metais finansavome 9 programas, o šiemet – jau 11. Dalyvių buvo daugiau, bet komisija atrinko tik 11 programų, kurios, nori, kad būtų įgyvendintos. Džiaugiamės, kad studentai turi galimybę savo teorines žinias pritaikyti praktikoje. Įmonės gali pasinaudoti mokslo naujovėmis ir studentų išmone. Tikimės, kad šitie darbai neužsigulės vien tik aukštųjų mokyklų laboratorijose, o bus įvykdytos ir pritaikytos gyvenime“, – teigė R. Marcinkus.

Šiaulių universiteto Inžinerijos katedros docentas Gediminas Valiulis sakė, kad naudojant savivaldybės paramą siekiama kuo geriau įgyvendinti projektus. Toks Savivaldybės, aukštosios mokyklos ir verslo bendradarbiavimas sėkmingai vykdomas jau antrus metus iš eilės.

„Galime pasidžiaugti, kad mes esame paruošę projektus, kurie jau dabar yra pritaikyti gamyboje, tiek kalbant apie robotizaciją, offline robotų programavimo metodiką, kompozitinių medžiagų frezavimą. Yra parengta darbų, susijusių su su programinio valdymo staklėmis, su griebtuvo projektavimu. Dirbame daug ir produktyviai. Tai yra antras programos etapas. Pirmas buvo labai sėkmingas. Manome, kad ir antras toks bus. Įmonės yra patenkintos, tikimės, kad tai tikrai yra inovacijų startas, kuris leis tiek universitetui sustiprėti, tiek įmonei sukurti naujus produktus“, – pasakojo G. Valiulis.

Programos INOSTART sėkme džiaugiasi ir patys joje dalyvaujantys studentai.

„Man labai tas projektas patiko. Jis vadinasi „Motorinės eigos transporto priemonė“. Jis buvo apie tokį dviratį. Labai smagus projektas. Perdėjom visą variklį, perrinkome iš naujo visus rėmus, perdažėme. Ne visas darbas dar kol kas padarytas, bet dėkoju dėstytojui, kad jis mane pamokė, pasidalino savo mintimis, kaip perdaryti visą projektą naujai. Ačiū ir Savivaldybei už paramą. Taip pat – universitetui“, – sakė Tomas Vaitiekūnas. Vaikinas Šiaulių universitete studijuoja elektros inžineriją.

Šiandien Šiaulių universitete vykdomi INOSTART programos finansuojami projektai buvo viešai pristatyti. Juos finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Trečioji bendradarbiavimo pusė – verslas, kuriam atstovauja UAB „Nord Robotics“, UAB „ATC Baltic“, UAB „Autokarlas“.

Plačiau – A. Rutkausko vaizdo reportaže: