V. Lebedžio nuotr.
Angle down Atgal

Miesto muziejų atstovai ruošiasi ypatingai nakčiai

Didžiausiai metų šventei, o kartu ir didžiausiam išbandymui – Europos muziejų nakčiai besiruošiantys miesto muziejininkai pasveikinti Šiaulių miesto savivaldybėje. Profesinę šventę pasitinkančius kultūros darbuotojus pasveikino Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

Tarptautinės muziejų dienos išvakarėse Savivaldybės Kultūros skyrius į susitikimą su Šiaulių miesto mero pavaduotoju Egidijumi Elijošiumi pakvietė Šiaulių mieste veikiančių muziejų atstovus. Tokie šventiniai susitikimai, kurių metu pasidalijama muziejininkų profesiniais džiaugsmais ir rūpesčiais, jau yra tapę tradiciniais.

„Muziejų kasdieniniame darbe susisieja daug įvairiausių veiklų ir seniai jūs esate ne tik istorijos saugotojai ir kultūros nešėjai, bet jau tenka rūpintis ir švietimu, renginių organizavimu, socialiniais reikalais. Savivaldybė šiame kelyje pagal galimybes stengsis visada jus palaikyti. Labai didžiuojamės, kad Šiauliai iš tiesų gali drąsiai vadintis muziejų miestu. Net jei neskaičiuotume aštuonių Šiaulių „Aušros“ muziejus“ padalinių, tai rastume dar bent keliolika didesnių ir mažesnių muziejų, – kalbėjo Egidijus Elijošius.

Pasak Šiaulių „Aušros“ muziejaus atstovės Vilijos Ulinskytės-Balzienės, šiais metais muziejų naktį visi pasitinka itin gerai pasiruošę. Prieš daugiau kaip dešimtmetį šią naktį veikdavo tik Aušros muziejaus Chaimo Frenkelio vila, o šį šeštadienį lankytojai bus laukiami net penkiolikoje miesto muziejų.

„Dėkojame Šiaulių miesto savivaldybei, kad parėmė mūsų informacinį projektą, pirmą kartą Europos muziejų nakčiai sukūrėme specialią svetainę www.naktismuziejuje.lt, taip pat socialinio tinklo Facebookpaskyrą. Tai padarėme pirmieji ir vieninteliai Lietuvoje. Labai svarbu pateikti apibendrintą renginio informaciją „per vieną langelį“, tuomet ir tas pasiekiamumas didesnis, ir galima bus grįžtamąjį ryšį įvertinti“, – sakė Vilija Ulinskytė-Balzienė.

Apie savo veiklą, ateities vizijas ir planus pasakojo Stasio Gliaudžio gamtos muziejų kuruojančio Šiaulių universiteto botanikos sodo vadovas Martynas Kazlauskas, Šiaulių apygardos teismo Teismų istorijos muziejaus įkūrėjas Alfredas Vilbikas, Geležinkelių muziejaus vadovė Ilona Senulienė, Vandentvarkos muziejaus veiklą kuruojanti Džiuljeta Martinaitienė, Angelo muziejus įkūrėjas Rytis Milkintas.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius pasidžiaugė, kad šiemet pirmą kartą įstaigos muziejus įsitraukė į Europos muziejų nakties renginius ir sulaukė didžiulio dėmesio – visos vietos planuojamose lankytojų grupėse bus užpildytos per rekordiškai trumpą laiką.

Kino muziejaus atstovai Viktoras Gundajevas ir Ramūnas Snarskis siūlė pasvarstyti idėją mieste turėti dar vieną, galbūt miesto istorijos muziejų. Esą jo erdvėse būtų galima eksponuoti ir miesto kolekcininkų sukauptas ekspozicijas, kurių dabar jokia kita įstaiga neturi galimybių sutvarkyti ir pristatyti miesto gyventojams ir svečiams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite