Angle down Atgal

Miesto fontanai pradės veikti vėliau

Paskelbtas karantinas ir ypatingai šaltas šiųmetinis pavasaris sutrikdė ir Utenos pasididžiavimų – miesto fontanų – veiklą. Gegužės pradžioje tikrą pavasarį ir šilumą jau bandė prišaukti įjungti mažieji miesto fontanai Utenio aikštėje, prie Utenos kultūros centro ir J. Basanavičiaus gatvėje. Bet, štai, paaiškėjo, kad pastarasis po žiemos nebuvo visai sveikas, mat, yra pats seniausias Utenoje, o prie Kultūros centro – ėmė ir sušalo. Iš trijulės liko vienas – Utenio aikštėje, kuris be sutrikimų kasdien 12 val. pradeda savo įspūdingą vandens šokį ir tęsia jį iki 24 val. (rugsėjį – iki 21 val.).

„Gydyti“ J. Basanavičiaus gatvėje esantį fontaną ėmėsi UAB „Utenos komunalininkas“. Sutvarkius sutrūkusią baseinėlio sienelę ir fontaną įjungus, buvo pastebėta, kad yra ir rimtesnis gedimas: reikia keisti susidėvėjusią detalę. Teko ją užsakyti. Šiuo metu laukiama, kol detalę atveš tiekėjai. Kaip sakė UAB „Utenos komunalininkas“ direktorius Rimantas Kaušylas, detalę pakeisti užtruks neilgai, tik vieną dieną, tad fontanas gali pradėti veikti netrukus.

Tokio šalto pavasario bijo ir didysis fontanas Dauniškio ežere. Tiksliau, ne pavasario, o šalto vandens. Jau + 7 °C temperatūroje jo veikla ima strigti. O šią gegužę Dauniškio ežerėlio vanduo vargu, ar sušilo iki 7 laipsnių. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Šaltas metas suteikia pakankamai laiko fontano veikimą suderinti ir patobulinti. Kartu su didžiuoju fontanu bus įjungtas ir mažasis, vadinamoji „Puokštė“, kuris pakeičia savo didįjį brolį, kai tasai ilsisi. Kaip sakė „Utenos komunalininkas“ direktorius, abu fontanai Dauniškio ežere savo šokius pradės po keleto dienų.

Planuojama, kad grojantis – šviečiantis fontanas veiks įprastu laiku: 12 val. bus ,,Vidurdienio šauklys“ ir 3 min. sinchronizuota programa su muzika, nuo 13 val. iki 18 val. kas valandą vyks vienos minutės sinchronizuota programa su muzika, vakarinės programos penktadieniais–šeštadieniais ir šventinėmis dienomis (06-24; 07-06; 08-15; 09-01) trukmė – 30–40 min. Programa, kaip įprasta, birželį–liepą truks nuo 22.20 val. iki 23 val., rugpjūtį – nuo 22 val. iki 22.40 val., rugsėjį – nuo 21 val. iki 21.40 val.

Ir dar. Galimybės užsisakyti kūrinius grojančiam – šviečiančiam fontanui dar nėra. Ji atsiras tada, kai tik fontanas pradės veikti. Tad siųsti SMS žinučių su pageidaujamais kūriniais dar nereikia. Kol kas apsišarvuokim kantrybe ir šiek tiek luktelėkime.

Utenos rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite