Angle down Atgal

Miego pozos: kurios jų tinkamiausios ir kaip geriau nemiegoti

Miegas – labai svarbi dienotvarkės dalis. Kiekvienas mūsų žino, kad per parą rekomenduojama miegoti ne mažiau nei 7 ar 8 valandas, tačiau sveikatos specialistai teigia, kad miego padėtis yra ne ką mažiau svarbi. Nors miegodami padėtį karts nuo karto pakeičiame ir ne visada tai galime kontroliuoti, tačiau prieš užmigdami tikrai galime pasirinkti pačią sveikiausią miego pozą. Taigi, kurias jų sveikatos specialistai įvardija kaip pačias tinkamiausias?

Miegojimas ant nugaros (rankos šonuose)

Teigiama, kad tokia miegojimo poza yra viena sveikiausių (miego metu išlaikoma taisyklinga kaklo ir stuburo padėtis). Jei rinksitės ne per aukštą ir ne per minkštą pagalvę, miego metu pailsės visi kūno raumenys, todėl ryte jausitės žvalūs ir puikiai išsimiegoję. Vis dėlto, tokia miego poza nėra tinkama tiems žmonėms, kurie kenčia nuo kvėpavimo sutrikimų.

Žvaigždės poza

Jei miegate ant nugaros, o rankas laikote pakeltas, sveikatos specialistai jums turi puikių naujienų – tokia miego padėtis taip pat yra laikoma viena geriausių. Teigiama, kad tokioje miego padėtyje galima ne tik pailsinti raumenis, bet taip pat išvengti raukšlių atsiradimo. Nors ši miego padėtis jums tikrai bus į naudą, tačiau jūsų partneriui tai gali nepatikti (dažniausiai knarkiama būtent tokioje pozoje).

Miegojimas ant pilvo

Teigiama, kad miegant ant pilvo gerinamas virškinimas, tačiau tokioje miego pozoje ne visada yra paprasta atrasti tinkamą galvos padėtį. Miegant ant pilvo galvą dažniausiai tenka pasukti į šoną, todėl kaklui tenka didesnė apkrova nei miegant ant nugaros. Jei ryte skundžiatės kaklo skausmais, tikėtina, kad to priežastis yra būtent miegojimas ant pilvo.

Embriono poza

Nors tokia miego poza dažnai įvardijama kaip viena patogiausių, tačiau sveikatos specialistai teigia, kad tai nėra tiesa. Jei kas naktį pasirenkama būtent tokia miego padėtis, galima pakenkti nugarai ir kaklui, taigi, nieko keisto, jei ilgainiui imsite skųstis skausmais. Vis dėlto, jei esate pratę miegoti tokia poza, jūsų partneris tikrai nesiskųs jūsų knarkimu! Taigi, net ir ši miego poza turi šiokių tokių privalumų.

Miegojimas ant šono (rankos priglaustos prie kūno)

Jei miegate ant šono, tačiau nesusisukate į embriono pozą, nakties metu išlaikote tinkamą kaklo ir nugaros padėtį. Sveikatos specialistai teigia, kad miegant tokioje pozoje galima sumažinti kaklo ir nugaros įtampą, todėl ryte juntamais skausmais skundžiamasi gerokai rečiau. Įdomu tai, kad svarbi ne tik miego padėtis, bet ir tai, ant kurio šono dažniausiai miegama: jei didžiąją dalį nakties miegate ant kairiojo šono, tai gali lemti pernelyg didelę vidaus organų apkrovą. Vis dėlto, tokia miego padėtis yra itin naudinga nėščioms moterims, nes tai gali pagerinti vaisiaus kraujotaką. Teigiama, kad tarp kojų įspraudus nedidelę pagalvėlę miegojimas ant šono taps kur kas sveikesnis, taigi, tikrai verta išmėginti šį paprastą „triuką“.

Miegojimas ant šono (rankos ištiestos į priekį)

Nors miegodami tokioje pozoje galite pailsinti kaklą ir nugarą, tačiau tokia miego padėtis gali sutrikdyti kraujotaką. Jei didžiąją nakties dalį miegate būtent tokioje pozoje, tikėtina, kad karts nuo karto skundžiatės rankų tirpimu. Besirenkantys tokią miego pozą ryte gali skųstis ne tik tirpstančiomis galūnėmis, bet taip pat ir skausmu pečių srityje.

Viena koja ant kitos

Tokia miego poza yra ganėtinai populiari, tačiau ji tikrai nėra pati tinkamiausia. Pasirinkus tokią miego pozą kūno svoris pasiskirsto netolygiai, todėl tai gali sutrikdyti kraujotaką. Jei pabudę pastebite, kad miegojote būtent tokioje padėtyje, sveikatos specialistai pataria tarp kojų pakišti nedidelę pagalvėlę, kuri padės sumažinti dubens įtampą ir užkirs kelią kraujotakos sutrikimams.

Čiužinio elastingumas

Pasirinkta tinkama miego poza – dar ne viskas. Miego kokybė taip pat priklauso nuo čiužinio elastingumo. Nors neretai teigiama, kad sveikiausia miegoti ant kietos lentos, tačiau tai – ne visai tiesa. Iš tiesų čiužinys turi prisitaikyti prie žmogaus kūno linkių, nes tik tuomet pavyks išlaikyti patogią ir taisyklingą kūno padėtį. Renkantis čiužinį svarbu laikytis vienos paprastos taisyklės: kuo didesnis yra miegančiojo svoris, tuo kietesnis turėtų būti čiužinys, nes tik tuomet bus galima užtikrinti optimalų kūno svorio pasiskirstymą.

Pasirinkite tinkamą pagalvę

Miegojimas ant netinkamos pagalvės gali smarkiai pakenkti jūsų sveikatai, todėl pagalvės pirkimas visuomet turi būti kruopščiai apgalvotas. Miego metu turi būti išlaikoma tinkama stuburo ir kaklo padėtis, todėl pagalvę vertėtų rinktis ir pagal tai, kokia poza esate pratę miegoti: pavyzdžiui, jei miegate ant šono, jums labiausiai tiks ganėtinai aukšta kieta pagalvė, kuri užpildys ertmę tarp ausų ir pečių. Jei miegate ant pilvo, geriausia rinktis minkštesnę, tačiau ganėtinai žemą pagalvę, nes tai padės išvengti kaklo srities įtampos. Na, o tuomet, jei esate pratę miegoti ant nugaros, rinkitės vidutinio kietumo pagalvę, kuri prilaiko kaklą ir neleidžia galvai palinkti į priekį.

Patarimų pasaulis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite