„MG Baltic“ bylos posėdyje liudijantis buvęs Seimo narys R. Sargūnas sunkiai ką prisimena

Vilnius
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

„MG Baltic“ byloje trečiadienį liudyti iškviestas buvęs Seimo narys Ričardas Sargūnas, komentuodamas 2015 metų gegužės mėnesį Seime siūlomą Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektą, teigė, kad sunkiai ką atsimena.

,,Visas mano indėlis - tai, kad padėjau parašą, o kas rengė, nežinau. Nieko nežinau“, - teisme liudijo R. Sargūnas.

Delfi portalo duomenimis, „MG Baltic“ koncernas buvo suinteresuotas 2015-ųjų pavasarį užregistruoto pasiūlymo Atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektui priėmimu. Šį siūlymą Seime 2015 metų gegužės 29 dieną įregistravo tuo metu Darbo partijos frakcijai priklausęs parlamentaras Ričardas Sargūnas, o savo parašu parėmė tuometės valdančiosios koalicijos partnerių socialdemokratų atstovas Artūras Skardžius.

,,Teisėsaugininkų medžiagoje minima, kad šio teisės akto projekto teigiamos eigos „MG Baltic“ siekė per Eligijų Masiulį“, - rašoma portale.

Pats R. Sargūnas teigia, kad ne jis įregistravo įstatymo projektą, o tik pasirašė per Darbo frakcijos posėdį. Bet pats projektas didelio pasisiekimo nesulaukė, pasak buvusio parlamentaro, Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje buvo atmestas.

,,Projektas nuėjo iki Biudžeto ir finansų komiteto ir buvo atmestas“, - teisme liudijo R. Sargūnas.

Paklaustas, ar jam buvo daromas poveikis pasirašant įstatymo projektą, R. Sargūnas teigė, kad tikrai ne.

,,Jokio poveikio man nebuvo. Niekas man nedarė įtakos, tik pasirašiau“, - sakė R. Sargūnas.

R. Sargūnas teigimu, dėl pataisos nei su Eligijumi Masiuliu, nei su Vytautu Gapšiu nebendravo.

ELTA primena, kad rezonansą sukėlusioje ,,MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio partijos tarybos narys Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, buvęs ,,darbietis“ Vytautas Gapšys - daugiau nei 27 tūkst. eurų. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

ELTA