Ričardo Pasiliausko nuotr.
Angle down Atgal

Metų sandūroje – apie savivaldybės praeitį ir ateitį

Pasitinkant Naujuosius apie tai, kokie 2017 m. buvo Marijampolės savivaldybei ir jos žmonėms, kuo džiaugtasi ir didžiuotasi, kas nepavyko, kokie planai ateinantiems metams kalbamės su Marijampolės savivaldybės administracijos vadovais: mere Irena Lunskiene ir administracijos direktoriumi Karoliu Podolskiu.

Kitais metais esame pasirengę būti gražiausiu miestu...“

Pasak Marijampolės savivaldybės merės Irenos Lunskienės, nueinantys metai buvo kupini įvairių įvykių: ir skaudžių netekčių ir gražių laimėjimų, neįtikėtinų atradimų ir naujų iššūkių. Visi šie metai paženklinti permainomis ir politiniame savivaldybės gyvenime, ir Savivaldybės administracijoje. Permainos palietė ir savivaldybės vadovės gyvenimą. Rugsėjo mėnesį vykusiuose rinkimuose Irena Lunskienė buvo išrinkta mere. Pirmalaikius rinkimus iššaukė vienas skaudžiausių įvykių savivaldybės gyvenime – kovo 17-ąją atsisveikinta su ilgamečiu meru Vidmantu Braziu, kuris miestui, savivaldybei dirbo ilgai ir prasmingai.

Anot I. Lunskienės, po rinkimų teko imtis rinkėjams žadėtų darbų, permainų, įgyvendinti partijos programą. „Nelengva dirbti, žvelgiant į laukiančias permainas, kurias diktuoja Vyriausybė, valstybė ir pats gyvenimas – optimizuoti, taupyti, mažinti, skatinti, nes visur yra žmonės, kuriuos šie pokyčiai paliečia. Bet tai neišvengiama, reikalinga ir atsakinga. Negalime stovėti vietoje“, – sako merė. Savivaldybės vadovė patvirtino, kad po Tarybos sprendimo naikinti departamentus tenka atsisveikinti su ilgamečiais darbuotojais, buvusiais departamentų vadovais. Ir, deja, ne su visais gražiai. Pasak merės, Teisės departamento direktorė Violeta Švetkauskienė nesutiko užimti žemesnių jai pasiūlytų pareigų ir išstojo iš partijos. Iš Socialdemokratų partijos išstojo ir Ūkio departamento direktorius Vidas Pielikis. Pagal jo išsilavinimą kol kas jam nepavyko pasiūlyti kitų pareigų. Merė neslepia, kad dėl reorganizacijos savivaldybėje partiją paliko iki dešimties narių. „Mane tai nustebino, nesitikėjau. Nejaugi partiją tie žmonės vertino tik dėl pareigų? Maniau, kad jie supras, kad permainos būtinos ir padės, pamokys, patars savo kolegoms. Juk tai politinio pasitikėjimo žmonės“, – atvirai sakė merė. Anot jos, vienintelis Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Vygantas Dilys iš darbo išėjo nelaukdamas reorganizacijos pabaigos, be pykčio.

„Kita vertus, noriu pasidžiaugti, kad šiandieninė Marijampolė – tai gražėjantis, aktyviai gyvenantis, kūrybingai švenčiantis, turintis didelių ir gražių ambicijų ir savitą istorinę dvasią miestas. Auksinėmis sportinėmis pergalėmis, naujų verslo įmonių startais pažymėti iškeliaujantys metai“, – sakė I. Lunskienė.

Savivaldybės vadovė pasidžiaugė sėkmingu Laisvosios ekonominės zonos startu, investuotojo „Dovista“ atėjimu. Pavasarį bus baigtas įrengti socialiniams būstams skirtas 69 butų namas. Laukiama P. Kriaučiūno bibliotekos renovacijos pabaigos.

Anot savivaldybės vadovės, laukia dar įdomesni, turtingesni metai. 2018-aisiais Marijampolė taps Lietuvos kultūros sostine. „Kitais metais esame pasirengę būti gražiausiu miestu ir pakiliai švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį ir Lietuvos kultūros sostinės metus Marijampolėje“, – sakė merė.

Įdomūs metai“

Nuo spalio 13-osios Marijampolės savivaldybėje administracijos direktoriumi pradėjęs dirbti Karolis Podolskis sako, kad jam nueinantys metai buvo ir permainingi, ir darbingi, kupini iššūkių, naujovių.

Pasak direktoriaus, infrastruktūros srityje džiugina atidaryta P. Armino žiedinė sankryža, startavusi Laisvoji ekonominė zona, baigtas įgyvendinti paskutinis projekto „Viešųjų erdvių sutvarkymas“ etapas, kurio metu suremontuotos V. Kudirkos, P. Vaičaičio, Vasario 16-osios, P. Armino, Vytauto gatvės. Daug lėšų buvo skirta ir aikštelių prie daugiabučių namų tvarkymui.

„Nemažai suspėta nuveikti įgyvendinant Savivaldybės administracijos ir jai pavaldžių įstaigų reformą. Tarybos sprendimu keičiama administracijos struktūra naikinant šešis departamentus“, – pasakojo K. Podolskis. Anot jo, dabartinėmis žiniomis, visi jų vadovai V. Švetkauskienė, V. Pielikis, G. Rainienė, A. Lukoševičius, D. Pankauskienė nuo vasario 1-osios, darbą Savivaldybės administracijoje baigia. Užimti žemesnes pareigas direktoriai, kuriems buvo siūloma, atsisakė. Kuriama nauja struktūra. Planuojama, kad iš 29 savivaldybėje buvusių skyrių liks aštuoniolika. Planuojama jungti Kultūros, švietimo, sporto skyrius į vieną, taip pat sujungti Architektūros ir urbanistikos su Projektų valdymo ir Žemėtvarkos skyriumi, Komunalinio ūkio su Aplinkos valdymo skyriumi. „Manome, kad ši reforma trumpins sprendimų priėmimo grandinę, bus greičiau vykdomos funkcijos, pagerės komunikacija, tolygės darbų pasiskirstymas. Tikimės efektyvesnio darbo, mažiau vadovų, daugiau tiesiogiai dirbančių“, – sakė direktorius. Anot jo, sumažėja skyrių vedėjų pareigybių, tauposi lėšos. Savivaldybės administracijos specialistai neatleidinėjami. Planuojama įkurti vieną naują – Viešosios tvarkos skyrių, kurio funkcijos – miesto, transporto, eismo priežiūra ir tvarka, triukšmo kontrolė.

Nuo kitų metų darbą pradeda į vieną centrą sujungti Marijampolės kultūros ir Laisvalaikio ir užimtumo centrai. Pastatas Adomiškėse, kaip ir buvusi muzikos mokykla, atiduodama privatizavimui. Taip pat nuo sausio 1-osios Marijampolės autobusų stotis ir autobusų parkas dirbs kaip viena įstaiga. Anot administracijos direktoriaus, sumanymo sujungti sporto mokyklas ir baseinus kol kas atsisakyta. Tik buvęs Sporto mokyklos direktorius Stasys Vasylius išėjo į pensiją. Į pensiją gruodį išlydėtas ir Igliaukos seniūnijos seniūnas Vytautas Baltušnikas, Marijampolės savivaldybės komunalinio skyriaus specialistas Rimvydas Zygmanta.

Pasak K. Podolskio, kupini darbų ir planų bus ateinantieji metai. „Tarybai teikiame pasiūlymą pereiti prie centralizuotos į darželius priėmimo tvarkos. Tėvai galės internetu registruoti vaikus, matyti, kur yra vietų“, – pasakojo direktorius.

Anot Savivaldybės administracijos vadovo, planuojama antroje metų pusėje pradėti įgyvendinti projektą „Pašešupio parko sutvarkymas“. Numatyta sutvarkyti pėsčiųjų ir dviratininkų takus, suformuoti želdynus, įkurti sporto, žaidimų aikšteles, maudynių vietas. Netgi paukščių stebėjimo vietą. Tai bus daugiau aktyviam poilsiui skirta zona, kurios labai laukia miestelėnai. Atsižvelgus į gyventojų rūpesčius, kad vasarą nėra kur palikti, kuo užimti mokyklinio amžiaus vaikus, kuriamas projektas jų užimtumui. „Šiandien pasirašiau sutartį dėl Moksleivių kūrybos centro R. Juknevičiaus gatvėje renovavimo. Aišku, laukia ir vienas didžiausių darbų – arenos Vokiečių gatvėje statyba. Sklypas 4 hektarų plote suformuotas, bus galima imtis kitų darbų. Taryba patvirtino „Rasos“ darželio renovaciją. Ir toliau bus tvarkomos miesto gatvės. Laukia darbingi ir įdomūs metai. Tikimės, kad jie bus sėkmingi savivaldybei ir žmonėms“, – sakė K. Podolskis.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite