REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2021 m. Gegužės 22 d. 13:34

Mėtų rūšys: nuo im­bie­rinės iki šo­ko­la­dinės

Vilnius

(freepik nuotr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


175695

Eg­zis­tuo­ja dau­gybė mėtų rūšių – ku­rią au­gin­si­te šįmet?

Sultingoji mėta (Mentha requienii)

Pasižymi ypač stipriu kvapu bei skoniu, tad yra naudojama mėtinio ir kitokios rūšies likerių gamyboje. Be to, gali tapti tikra sodo puošmena, nes išsiskiria šviesiai žaliu, samanas primenančiu lapelių vainiku ir mažais švelniai purpuriniais žiedeliais. Tiesa, jei sumanėte savo sode įkurdinti sultingąją mėtą, išrinkite jai itin drėgną ir pavėsingą vietą.

Garbanotoji mėta (Mentha spicata crispa)

Riestais ir rievėtais lapeliais pasipuošusi garbanotoji mėta senovės Graikijoje buvo naudojama vonioms aromatizuoti ir patiekalams gardinti. Šviežių garbanotosios mėtos lapelių įdėję į karštus bei šaltus gėrimus, uogienes, žele ir kitus patiekalus išties neapsiriksite. Garbanotoji mėta taip pat naudojama kaip garnyras.

Imbierinė mėta (Mentha gentilis)

Imbierinė, arba kitaip – vadinamoji škotiška, mėta, padeda užpuolus skrandžio skausmams. Tiek švieži, tiek džiovinti imbierinės mėtos lapeliai taip pat tinka paskaninti vaisių salotas ir marinatus. Stiprus šios mėtos kvapas dargi padeda atbaidyti žiurkes bei kitus graužikus.

Šokoladinė mėta (Mentha piperita cv.)

Neapsigaukite – šios mėtos skonis toli gražu neprimena šokolado, nors skleidžiamas aromatas kelia šiek tiek asociacijų. Jog tai šokoladinė mėta, taip pat išduoda tamsiai violetiniai, beveik rudi augalo stiebeliai. Tiek švieži, tiek džiovinti šios mėtos lapeliai daugiausia naudojami konditerijoje. Šokoladinė mėta taip pat dera desertuose iš šviežių vaisių arba ledų ir, žinoma, arbatos puodelyje.

Obuolinė mėta (Mentha suaveolens)

Tarp obuolių ir obuolinės mėtos bendras ir vėlgi tik kvapas. Ši mėta dar vadinama vilnone, mat iš gausaus giminaičių būrio išsiskiria šviesai žaliais pūkuotais lapeliais. Kadangi obuolinė mėta skleidžia malonų obuolių ir pipirmėtės mišinį primenantį kvapą, idealiai tinka arbatoms, kisieliams, kompotams, želė, taip pat patiekalams iš sūrio bei varškės. Naudojama ir medicininiais tikslais: nuramina sudirgusį skrandį, gydo peršalimą bei vabzdžių įkandimus.

Etaplius“ informacija

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA