Angle down Atgal

Metų knygos rinkimai Zūbiškių bibliotekoje

Gražia tradicija jau yra tapę Metų knygos rinkimai Zūbiškių bibliotekoje, kaskart pasiūlantys skaitytojams įvairaus žanro ir tematikos lietuvių autorių kūrinių, pretenduojančių į Metų knygos titulą. Aptarti Metų knygų paskutiniąją sausio dieną rinkomės ir šiemet.

šalyje Metų knygos rinkimai vyksta jau penkioliktą kartą – nuo 2005 – ųjų. Skaitytojų vertinimui yra pateikiama po penkias ekspertų atrinktas knygas trijose, o nuo 2012 metų – keturiose, kategorijose: vaikų, paauglių suaugusiųjų ir poezijos.

2018 m. įtraukta penkta kategorija - publicistikos ir dokumentikos. Mes, Kaišiadorių rajono viešosios bibliotekos Zūbiškių filialas, į šią akciją įsijungiame jau tryliktą kartą. Smagu, kad 2019 metais pateikę paraišką suaugusiųjų kategorijos knygoms įsigyti ir laimėję komplektą knygų: M. Gailiaus „Oro“, V. Kulvinskaitės „Kai aš buvau malalietka“, V. Morkūno „Pakeleivingos stotys“, D. Opolskaitės „Dienų piramidės“, J. Tumasonytės“ Undinės“, galėjome jas pasiūlyti savo skaitytojams. O dar smagiau, kad bibliotekos lankytojai neliko abejingi šioms knygoms, todėl aš, bibliotekininkė onutė raudeliūnienė, pakviečiau skaitytojus pasidalinti savo mintimis.
Popietės dalyviai rinkosi diskutuoti, dalintis perskaitytų knygų sukeltomis mintimis, įžvalgomis. Pirmiausia buvo pristatytos visos prozos knygos, pretenduojančios į Metų knygos titulą, trumpai papasakojau apie jų autorius.

Paminėti ir šios puikios akcijos rengėjai – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. renginio dalyviai buvo perskaitę visas penketuko knygas. Skaitytoja Jūratė pristatė V. Morkūno „Pakeleivingų stotys“.

Tai trumpų novelių ciklas apie gyvenimo istorijas, kasdieniškus nutikimus. regina papasakojo apie M. Gailiaus romaną „Oro“ – tai fantastikos žanro kūrinį, kuris, pasak reginos, „skaitėsi“ sunkokai.

Ištisos kartos patirtys – V. Kulvinskaitės romane „Kai aš buvau malalietka“. Knygoje aprašytos istorijos tikros, bet ne visos nutiko pačiai autorei. Klausėmės skaitomų ištraukų iš J. Tumasonytės apsakymų knygos „Undinės“, D. Opolskaitės novelių knygos „Dienų piramidės“.

Po ilgų diskusijų, išklausę visų nuomonių, aptarėme akcijos knygas. Daugiausiai balsų skyrėme V. Morkūno prozos knygai „Pakeleivingų stotys“. Beje, nuo akcijos pradžios mūsų skaitytojai balsavo ir internetu.

Onutė Raudeliūnienė

Kaišiadorių r. savivaldybės viešosios bibliotekos Zūbiškių padalinio bibliotekininkė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite