Angle down Atgal

Metų kaimynai: miežoniškiai išgelbėjo neįgalios senolės turtą

Vasario 18-ąją Miežonių kaimo gyventojus Danutę Pankinienę ir Zenoną Ryliškį aplankė Molėtų rajono meras Saulius Jauneika ir Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis.

Danutei ir Zenonui meras įteikė Savivaldybės  padėkas už pilietiškumą, drąsą ir ryžtą, kai rizikuojant savo sveikata ir gyvybe, buvo užgesintas kaimynystėje kilęs gaisras, išgelbėtas neįgalios senolės turtas bei jai suteikta kita pagalba. „Džiugu, kad Miežonyse gyvena tokie geraširdiški, drąsūs, padėti artimui kiekvieną dieną`pasiruošę kaimynai, o tai yra viena didžiausių žmogaus vertybių“, – kalbėjo meras.

Miežoniškiai Danutė ir Zenonas visada padeda kaimynams, ypač pasirūpindavo šalia gyvenančia neįgalia senole. Jos dukra gyvena Vilniuje, negali atvažiuoti kasdien, tad Zenonas pakurdavo krosnį, Danutė pasirūpindavo maistu, primindavo vartoti vaistus.  

Gruodžio 30-ąją močiutė atbėgo šaukdama, kad jos namuose dega baldai. Danutė su Zenonu nedvejodami puolė padėti, čiupo laistymo žarną, kurią prijungė iš ūkinio pastato, paprašė kaimynų iškviesti ugniagesius. Danutei talkinant kieme, Zenonas per dūmus prasiveržė prie liepsnos ir užgesino nuo virtuvės baldų iki lubų kilusias liepsnas. Apie pavojų tuomet negalvojo, nors šalia stovėjo dujų balionas, galėjęs bet kurią minutę sprogti. Gaisrą pavyko užgesinti dar prieš atvykstant ugniagesiams, buvo išgelbėtas senolės turtas. Po gaisro Danutė ją kurį laiką globojo savo namuose, vėliau pasirūpino vaikai.

Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis, dėkodamas ugniagesių vardu, pastebėjo, kaip svarbu kaimynams gyventi bendruomeniškai, nuolat padėti vieni kitiems, aplankyti, pasirūpinti tais, kuriems labiau reikia pagalbos, ypač žiemą, kai daugiau kūrenamos krosnys ir daugiau pavojų kilti gaisrams. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite