Metų apžvalga: įsimintiniausi 2019-ųjų pasaulio sporto įvykiai

Reporteris Inga Etaplius žurnalistas

Sporto pasaulyje 2019-aisiais vėl netrūko skambių pergalių ir įvykių. Naujienų portalas Alfa.lt kviečia prisiminti pagrindinius besibaigiančių metų sporto įvykius, apie kuriuos kalbėjo visas pasaulis.

Sausio 17 d. Pietų Amerikoje paskutinį kartą surengtame Dakaro ralyje triumfavo Kataro lenktynininkas Nasseras Al-Attiyah su prancūzu šturmanu Matthieu Baumeliu, vairavę „Toyota“ visureigį. Tai buvo trečioji N. Al-Attiyah pergalė Dakaro ralio varžybose per jo karjerą.

Sausio 27 d. Danijoje ir Vokietijoje surengtas pasaulio rankinio čempionatas baigėsi danų triumfu. Finale Danijos rankininkai 31:22 nugalėjo Norvegijos rinktinę.

Sausio 27 d. Japonijos tenisininkė Naomi Osaka laimi antrąjį karjeroje „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyrą. Finale ji 7:6 (7:2), 5:7, 6:4 pranoko čekę Petrą Kvitovą. Vyrų vienetų turnyrą laimėjo serbas Novakas Džokovičius.

Vasario 3 d. Po metų pertraukos „New England Patriots“ susigrąžina NFL čempionų titulą. „Super Bowl“ finale Atlantoje „Patriots“ 13:3 įveikė Los Andželo „Rams“ komandą.

Kovo 7-17 d. Pasaulio biatlono čempionate Estešunde (Švedija) dominavo Norvegijos sportininkai, jie iškovojo 5 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos medalius. Johannesas Thingnes Boe laimėjo 3 aukso ir 1 sidabro apdovanojimus.

Balandžio 29- gegužės 5 d. Pasaulio ledo ritulio IA diviziono varžybose Nursultane debiutavusi Lietuvos rinktinė liko paskutinė ir iškrito į IB divizioną. Į aukščiausiąjį divizioną iškopė Kazachstano ir Baltarusijos rinktinės.

Gegužės 17 d. Eurolygos čempione tapo Maskvos CSKA komanda. Finale Vitorijoje CSKA 91:83 įveikė Stambulo „Anadolu Efes“.

Gegužės 26 d. pasaulio ledo ritulio čempionatą Bratislavoje laimėjo Suomijos rinktinė. Finale suomiai 3:1 pranoko Kanados komandą.

Birželio 1 d. UEFA Čempionų lygos laimėtojais penktą kartą istorijoje tapo „LIverpool“ futbolininkai. Jurgeno Kloppo auklėtiniai finale Madride 2:0 įveikė kitą Anglijos klubą Londono „Tottenham“.

Birželio 12 d. NHL Stanley taurę iškovojo Sent Lujiso „Blues“ ledo ritulininkai. Finalo serijoje jie 4:3 nugalėjo Bostono „Bruins“ komandą.

Birželio 9 d. atvirąjį Prancūzijos teniso čempionatą pirmą kartą istorijoje laimėjo Australijos tenisininkė Ashleigh Barty. Vyrų turnyro nugalėtoju tapo ispanas Rafaelis Nadalis.

Birželio 13 d. NBA čempionais pirmą kartą tapo Toronto „Raptors“ krepšininkai. Jie finale 4:2 nurungė „Golden State Warriors“.

Liepos 7 d. moterų pasaulio futbolo čempionatą laimėjo JAV futbolininkės, finale Lione 2:0 įveikusios Olandijos rinktinę. Tą pačią dieną Pietų Amerikos čempionatą laimėjo Brazilijos futbolininkai, lemiamose rungtynėse Rio de Žaneire 3:1 įveikę Perų rinktinę.

Liepos 14 d. Vimbldono atvirojo teniso čempionato nugalėtojais tapo serbas Novakas Džokovičius ir rumunė Simona Halep.

Rugsėjo 8 d. Atvirojo JAV teniso čempionato Niujorke nugalėtoja pirmą kartą tapo kanadietė Bianca Andreescu, vyrų varžybas laimėjo ispanas Rafaelis Nadalis.

Rugsėjo 15 d. Kinijoje vykusiame pasaulio krepšinio čempionate triumfavo Ispanijos krepšininkai. Jie finale užtikrintai, 95:75 pranoko Argentinos rinktinę. Bronzą iškovojo Prancūzijos komanda.

Lapkričio 2 d. Pasaulio regbio čempionatą Japonijoje laimėjo PAR rinktinė. Finale pietų afrikiečiai rezultatu 32:12 nugalėjo Anglijos regbininkus.

Lapkričio 4 d. „Formulės-1“ automobilių lenktynių pasaulio čempiono titulą užsitikrino britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ komanda. Anksčiau L. Hamiltonas pasaulio čempionu buvo tapęs 2008, 2014, 2015, 2017 ir 2018 metais.

Gruodžio 9 d. Rusijai paskelbtas ketverių metų draudimas dalyvauti tarptautinėse sporto varžybose, įskaitant olimpines žaidynes. Tokį sprendimą priėmė pasaulio antidopingo agentūra WADA. Tik įrodę, jog nevartojo dopingo, Rusijos sportininkai galės varžytis kaip nepriklausomi atletai.

Gruodžio 21 d. FIFA klubų pasaulio taurę iškovojo „Liverpool“ futbolininkai, po pratęsimo 1:0 įveikę brazilų Rio de Žaneiro „Flamengo“ komandą. Pergalingą įvartį „Liverpool“ per pratęsimą įmušė jiems atstovaujantis brazilas Roberto Firmino.