Angle down Atgal

Mergina santykiavo su delfinu, kuris po išsiskyrimo tyčia nuskendo

Neįtikėtiną istoriją po daugiau nei penkių dešimčių metų atskleidė Margaret Lovatt. Ji, būdama dvidešimties, turėjo seksualinių santykių su… delfinu. Iš pradžių ji atliko eksperimentą su šiais žinduoliais, mokydama juos kalbėti, bet su vienu delfinu ėmė sieti kur kas artimesnis ryšys, kuriam nutrūkus žinduolis neištvėrė.

Mokė kalbėti

1960 metais Margaret pateko į NASA finansuojamą projektą, kuriame turėjo mokyti delfinus komunikuoti su žmonėmis, mokyti angliškų žodžių. Buvo vykdomi delfinų kalbos tyrimai, nes neuromokslininkas tikėjo, kad delfinai gali kalbėti žmonių kalba, buvo siekta geriau suprasti šiuos žinduolius.

Pasak Margaret, tuo metu buvo trys delfinai: Peteris, Pamela ir Sissy, o iš visų labiausiai padykęs, neseniai seksualiai subrendęs buvo Peteris. Būtent su šiuo žinduoliu Margaret buvo paskirta dirbti ir su juo sukūrė ypatingą ryšį. Įdomu tai, kad delfinas tapo pavydus, kai Margaret tekdavo treniruoti likusius du delfinus.

Panašu, jausmas buvo abipusis. „Tai buvo toks ryšys, kai man pačiai tapo smagu būti su juo, džiaugiausi tomis akimirkomis, norėjau būti kartu ir ilgėjausi, jei jo nebūdavo šalia“, – BBC po daugelio metų pasakojo jau garbaus amžiaus sulaukusi Margaret.

Peteris, pasak jos, buvo pažengęs kur kas labiau nei kiti delfinai, formuodamas žodžius, išpučiant orą. Šiam žinduoliui sunkiai sekėsi atkartoti M raidės garsą, tačiau, pasak Margaret, žinduolis nepasidavė, kol jam tai pavyko.

Susiejo seksualinis ryšys

Netrukus eksperimentas persivertė į skandalingą pusę. Paaiškėjo, kad, norint išmokyti juos atkartoti garsus, reikia praleisti kartu labai daug laiko, tad Margaret pasisiūlė laboratorijoje, kurią vėliau suprojektavo ir žmogaus poreikiams – darbo stalas ir lova buvo pusiau vandeny, kartu su delfinu būti 24 val. per parą, 6 dienas per savaitę.

Ilgainiui Margaret su Peteriu tapo kur kas artimesni. Netgi fiziškai. „Jis buvo labai susidomėjęs mano anatomija. Jei sėdėdavau vandeny, jis žiūrėdavo į mano kojas, norėjo žinoti, kas tai yra, kaip veikia. Mane tai žavėjo. Paliesdavo snukiu jas ir suprasdavo, kad man tai sukelia teigiamų emocijų“, – neįtikėtinas detales pasakoja moteris.

Vėliau viskas dar labiau paaštrėjo. „Peteris pradėjo dažniau prie manęs glaustytis, trintis, elgtis panašiai kaip prie patelių. Manau, jis puikiai suvokė, kad aš buvau priešingos lyties. Aš į tai žiūrėjau labai profesionaliai: leisdavau jam, bet nesiėmiau jokių veiksmų. Laukdavau, kuomet jį būtų galima perkelti pas mergaites į kitą baseiną“, – pasakojo Margaret.

Mergina suprato, kad tyrimui padės, jei ryšys taps artimesnis, tad nusprendė jo poreikius patenkinti ranka. Tiesa, ji neigė, kad ir pati jautė jam seksualinį potraukį – tai buvo tik mechaninis veiksmas. Bet kad tai buvo jautrios akimirkos – neneigia.

Eksperimentas netikėtai iškilo į paviršių, istorija pasklido viešai, tyrimas buvo nutrauktas. Peterį perkėlė į mažesnę, tamsesnę laboratoriją, o jo gyvenimas toli nuo Margaret baigėsi depresija ir savižudybe.

Delfinų kvėpavimas nėra nevalingas veiksmas kaip žmogui, jie tai atlieka sąmoningai. Yra užfiksuota daug atvejų, kai nelaisvėje netinkamomis sąlygomis laikomi delfinai tyčia neįkvepia ir nuskęsta.

Parengta pagal užsienio spaudą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite