Angle down Atgal

Meras: ištikimiausias rėmėjas nebegali dar kartą gelbėti „Nevėžio“

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai ir tarybos nariai šiandien susitiko su visais NEVĖŽIO krepšinio klubo dalininkais. Visų tikslas buvo įsigilinti į NEVĖŽIO padėtį ir padėti klubui išbristi iš sudėtingos situacijos. Įvertinus situaciją ir išnagrinėjus visus „už“ ir „prieš“, peršasi išvada, kad krepšinio klubas NEVĖŽIS turi spręsti išlikimo LKL lygoje klausimą.

Rajono meras Valentinas Tamulis dar pačioje savo kadencijos pradžioje drąsiai ir atvirai įvardino krepšinio klubo NEVĖŽIS problemas.

Neišspręsta klubo situacija tęsiasi jau ne vienerius metus. Klubo finansavimas šiuo metu vyksta per labdaros ir paramos fondą „Krepšinio angelai“. Toks būdas buvo pasirinktas neatsitiktinai, o klubui pakliuvus į sudėtingą finansinę situaciją. Tačiau būtent tai ir stringantis klubo valdymas labiausiai ir trukdo dabar prasitęsti licenciją.

Šiandien, liepos 8 diena, yra paskutinė diena pateikti dokumentus dėl licencijavimo. Dėl licencijos išdavimo bus sprendžiama iki liepos 15 dienos. Licenciją gali gauti tik VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, kuris turi įsisenėjusių skolų Valstybinei mokesčių inspekcijai ir todėl jo sąskaitos yra uždarytos. Skolų klubas turi ir po pasibaigusio krepšinio sezono.

Krepšinio klubo NEVĖŽIS dalininkai pripažino, kad klubo didžiausias ir ištikimiausias rėmėjas yra savivaldybė. Kito tokio generalinio rėmėjo klubui iki šiol nepavyko rasti.

Iš visų faktų darosi aišku, kad krepšinio klubas NEVĖŽIS yra pakliuvęs į sudėtingą situaciją. Rajono vadovui pateiktas prašymas dėl papildomo klubo finansavimo, kuris būtų vėl skirtas skoloms padengti. Tai nesprendžia giluminių problemų. Be to, savivaldybės strateginiame plane ir metų biudžete tam nėra numatyta jokių galimybių.

„Imuosi atsakomybės atvirai kalbėtis apie krepšinio klubo NEVĖŽIS problemas. Kaip rajono vadovas su rajono Taryba esu atsakingas už biudžeto pinigų panaudojimą. Suprantu, kokio tai jautrumo ir sudėtingumo tema, tačiau, mano manymu, geriau išsikalbėjimas negu vėl dešimtmečiais besitęsianti sudėtinga situacija. Ji nėra naudinga visoms pusėms“, − konstatuoja rajono meras Valentinas Tamulis.

2019 metų biudžete Kėdainių krepšinio klubui NEVĖŽIS savivaldybės strateginiame plane numatyti 183 tūkstančiai Eurų 2018−2019 metų krepšinio sezonui buvo pervesti laiku. Kėdainių rajono savivaldybė už šiuos metus, kaip ir visada iki šiol, yra visiškai atsikaičiusi su krepšinio klubu ir savo įsipareigojimus visiškai įvykdžiusi. Tai pabrėžė visi susitikimo dalyviai.

Kėdainių rajono savivaldybė be tarybos sprendimo negali skirti papildomo finansavimo NEVĖŽIUI. Tarybos nariai pagrįstai užduoda klausimą: ar pervesti papildomi pinigai išspręstų įsisenėjusias vidines klubo problemas? Ar būtų realiai pažiūrėta į situaciją ir svarstoma galimybė žaisti žemesnėje lygoje?

Rajono vadovas įsitikinęs, kad ir rajono taryba, ir savivaldybė, ir klubo dalininkai turi atsakingai vertinti klubo veiklą ir suprasti, kad klubas ne tik laisvalaikio užimtumas fanams, pramogos gyventojams, bet ir profesionalių sportininkų gyvenimas, atlyginimai, darbo vietos kitiems žmonėms taip pat.

„Aš nuoširdžiai tikiu, kad šios problemos iškėlimas garsiau ir plačiau padės klubui pačiam išspręsti problemas. Vieną kartą atvirai prabilus reikia sutelkti visus tikruosius gerbėjus ir rėmėjus ir taip padėti klubui, jei įmanoma. Kol kas aš matau, kad tik klubas ir savivaldybė visais būdais sprendžia arba yra prašoma spręsti problemas, kurios pavirto uodega su kuria toliau eiti nebegalima. Gal realiai pamatykime, kiek klubas turi savo fanų, gerbėjų ir rėmėjų – kokiai daliai žmonių jis iš tikrųjų reikalingas ir kiek gi mes visi galime paaukoti laiko, sveikatos ir finansų dėl legendinio klubo išlikimo?“ − tvirtai savo sprendimą gina rajono meras Valentinas Tamulis.

Kėdainių rajono savivaldybė krepšinio klubą NEVĖŽIS išlaiko kartu su rėmėjais.

Nuo 2004 metų Krepšinio klubui NEVĖŽIS iš viso yra skirta apie 1 mln. 740 tūkst. Eur mokesčių mokėtojų pinigų.

Tam, kad klubas dalyvautų LKL lygoje, minimalus metinis biudžetas turėtų būti apie 650 tūkstančių eurų. Iš jų savivaldybė per sezoną būna įsipareigojusi skirti klubui apie 180 tūkstančių Eur.

Dėl klubo finansavimo situacijos vyksta jau ne pirmas susirinkimas per pastaruosius tris mėnesius. Dar gegužės mėnesį su rajono vadovais susitikti buvo atvykęs ir LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas, vėliau atvyko ir LKL prezidentas Remigijus Milašius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite