REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Liepos 4 d. 10:47

"Menopolis" - kūrybinių eksperimentų erdvė

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


44060

Šiaulių dailės galerijoje 2018 birželio 25 – 29 dienomis vyko edukacinės programos vaikams ir jaunimui MENOPOLIS vasaros dienos stovykla 100 ISTORIJŲ.


Foto galerija:

5b3c7a734ca81.jpg
5b3c7a73b8a7e.jpg
5b3c7a73c7812.jpg
5b3c7a7441646.jpg
5b3c7a7456779.jpg
5b3c7a74b49a2.jpg
5b3c7a74c6829.jpg
5b3c7a7524a67.jpg
5b3c7a7530caa.jpg
5b3c7a97259b5.jpg
5b3c7aa124f96.jpg

Kiekvieną vasarą, jau daugiau nei dešimt metų Šiaulių dailės galerija suburia įdomius menininkus į kūrybinę stovyklą, kad jie pasidalintų savo kūrybinėmis patirtimis su vaikais. Kiekvieną dieną vyksta skirtingos kūrybinės dirbtuvės, kurios dar papildomos įtraukiančiomis žaidybinėmis veiklomis. Galerija - tai net tik fizinė erdvė. Čia vaikai yra apsupti meno kūrinių, o tai irgi yra labai vertinga ir auginanti kultūrinė patirtis.

Šių metų kūrybinėje “Menopolio” stovykloje “100 istorijų” buvo kalbama ir apie atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį. Kas mes esame, kokios mūsų šaknys, kaip mes, kaip vaikai, matome Lietuvą, save ir galime laisvai ir kūrybiškai tai pasakyti ir interpretuoti.

Projekto metu vyko muzikinės dirbtuvės “Muzika tavyje” su aktyviai koncertuojančiu bei kuriančiu, daugelio žinomų projektų iniciatoriumi ir dalyviu, džiazo muzikantu iš Vilniaus (gimęs Šiauliuose) Remigijumi Rančiu. Jis vedė praktines muzikos dirbtuves, kurių metu buvo bandoma ieškoti atdakymų į įvairius klausimus. Kaip ir kodėl atsirado muzika? Kokie buvo pirmieji muzikos garsai ir instrumentai? Kodėl muzika supa žmones nuo neatmenamų laikų? Kas yra ritmas? Kodėl mes šokame? Kodėl muzika kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai? Vaikai taip pat kūrė įvairius ritmus pagal žinomų ir dabartinių Lietuvos poetų eiles. Vėliau buvo įrašyti garso takeliai, kurie buvo panaudoti stovyklos metu sukurtame video klipe “Vienas žodis – Lietuva”.

Fotografijos ir video meno dirbtuves “Vienas žodis – Lietuva” vedė Virginijus Malčius. Virginijus yra kelių knygų autorius ir iliustratorius, kuria video meną ir animaciją. Per muzikines dirbtuves sukurtas garso takelis buvo inspiracija tolesniam videoklipo kūrimui. Kurdami įvairias kaukes, vaikai pavertė save į meniškus personažus, įsikūnijo į kitokius savo pavidalus ir tapo klipo autoriais ir aktoriais. Šmaikščiai, netradiciškai ir taip, kaip patinka vaikams buvo kuriamas video klipas. Jame panaudoti įvairūs filmavimo efektai: stop kadras, sulėtinimas, sugreitinimas ir t.t. Sukurtos dvi klipo versijos: smagioji ir šiurpioji. Tačiau abejose versijose išryškėja Lietuvos vardas, kad ir sunkiai, bet ištrūkstantis iš piktųjų negandų.

Viena diena buvo skirta odos menui. Odos menininkė iš Klaipėdos Jurga Sutkutė anksčiau mokėsi, gyveno ir dirbo Šiauliuose, tad buvo smagu, kad ji grįžo į Šiaulius pasidalinti su vaikais savo kūrybine patirtimi. Kūrybinėse dirbtuvėse “Odos manufaktūra” supažindino vaikus su odos amato ir meno subtilybėmis bei technologijomis. Vaikai pasigamino dirbinių iš odos – diržų, raktų pakabukų, apyrankių, juos dekoravo įvairiais simboliais ir raštais. Lietuviai nuo seno gamino įvairius dirbinius iš odos, tad mums vaikams buvo smagu susipažinti su šiuo senu amatu bei pamatyti ir išbandyti šiuolaikiškus odos meno kūrimo ir dekoravimo būdus. Dirbtuvių metu vaikams kilo daug įvairių klausimų, į kuriuos ir bandėme ieškoti atsakymų kartu su Jurga.

Paskuitinę stovyklos dieną kūrybines grafikos dirbtuves “Aš ir lietuviška gamta” vedė žymus grafikos menininkas, įvairių parodų kuratorius iš Kauno Evaldas Mikalauskis. Jis supažindino vaikus su grafikos technikomis, kūrė jų portretines temines kompozicijas. Menininkas vaikus taip pat supažindino su galerijoje atsidaryta jo kuruojama paroda “Potencija 2”.

Projekto vadovė – Ernesta Šimkienė.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA