Angle down Atgal

Meninis skaitymas – galimybė patirti pačias geriausias emocijas

Kiekvieną pavasarį Marijampolės Mokolų mokyklos-darželio mokytojos Violeta Rudienė ir Rūta Alaburdienė suburia visus pradinukus, kurie myli knygą, lietuvišką žodį, į meninio skaitymo konkursą. Šios mokytojos geba puikiai organizuoti renginį, vaikai turi galimybę ne tik varžytis tarpusavyje, bet ir pamatyti nedidelį spektakliuką, pabendrauti su poete Zita Gaižauskaite.

Šių metų konkursas pavadintas „Žodžiai iš mano širdies“, siekiant parodyti, jog meninis skaitymas, turi prasidėti širdyje.

Grožinė literatūra veikia skaitytojo jausmus, vaizduotę. Skaitymas visada turi įtakos jausmams, fantazijai. Kiekvienas tekstas – savotiška pasaulio vaizdo iškarpa, kurią skaitytojas turi atkurti savo vaizduotėje, mintyse. Kiekvienais metais tampa vis sunkiau varžytis mažiesiems skaitovams, konkurso dalyviai kasmet tobulėja.

Džiaugiamės, kad yra mokytojų, kurioms dalyvauti konkurse tapo tradicija.

Į konkursą susirinko 23 pradinukai iš įvairių miesto ir rajono mokyklų. Su šiuo gražiu renginiu visus dalyvius pasveikino, sėkmės jiems palinkėjo į konkursą atvykęs svečias – Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, kuris visus nustebino padeklamuodamas puikų eilėraštį. Taip pat sėkmės linkėjo Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr, specialistė Angelė Mikulienė, kuri įteikė taip nekantriai lauktus nugalėtojų diplomus.

Kompetentinga komisija – lietuvių kalbos mokytojos Ilona Martinaitienė ir Rasita Janušienė buvo nusiteikusios griežtai, bet teisingai atsižvelgti į kūrinio meninę vertę, skaitovo gebėjimą suprantamai perteikti mintį, įtaigiai žodžiu veikti klausytojus. Ne mažiau svarbi buvo kalbos kultūra, sceninė laikysena. Dalyviai buvo vertinami dviejose amžiaus grupėse.

Komisijos nuomone, geriausi skaitovai I grupėje (1–2 klasių) yra Gabrielė Gelažytė (I vieta, Marijampolės marijonų gimnazija, mokyt. Ingrida Andriuškienė), Jokūbas Mikaitis (II vieta, „Ryto“ pagrindinė mokykla, mokyt. Eglė Šaučiūnaitė) ir Mantas Sakalauskas (II vieta, Šv. Cecilijos gimnazija, mokyt. Algytė Venckūnienė), Aistė Insodaitė (III vieta, Mokolų mokykla-darželis, mokyt. Violeta Žmuidienė) ir Simonas Launikonis (III vieta, „Šaltinio“ progimnazija, mokyt. Zita Marcinkevičienė).

II grupėje (3–4 klasių) nugalėtojais tapo Artas Genevičius (I vieta, „Saulės“pradinė mokykla, mokyt. Kristina Anelauskienė) ir Karina Juočytė (I vieta, Padovinio pagrindinė mokykla, mokyt. Inga Kasiulienė), Luknė Šlekytė (II vieta, Šv. Cecilijos gimnazija, mokyt. Eglė Šverčiauskienė) ir Vaidilė Būdžiūtė (II vieta, „Želmenėliai“ mokykla-darželis, mokyt. Inga Dagilienė), Justas Dapkūnas (III vieta, „Šaltinio“ progimn., mokyt. Elvyra Vingelienė) ir Liucija Gaidytė (III vieta, „Ryto“ pagr. mokykla, mokyt. Svetlana Andriušienė).

Pradinių klasių meninio skaitymo konkursas Mokolų mokykloje-darželyje vyko paskutinį kartą, todėl švietimo skyriaus vyr. specialistė A. Mikulienė nusprendė skirti daugiau prizinių vietų. Mokytojos iškeliauja dirbti į kitas mokyklas. Norime šioms puikioms mokytojoms Violetai ir Rūtai palinkėti toliau tęsti šį konkursą, išlikti tokiomis organizuotomis, kūrybingomis. Tik entuziastingų mokytojų dėka gali tobulėti mūsų mažieji skaitovai.

Mokolų mokyklos-darželio informacija ir nuotrauka

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite