REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Balandžio 24 d. 21:04

Meninio žodžio šventė "Varpo" mokykloje

Šakiai

Rimvydas ŠimaitisŠaltinis: Etaplius.lt


463

Pagaliau!  Pagaliau į mūsų mokyklą atkeliavo didžiulė šventė – Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso šalies etapas. Tiek metų gražų ir prasmingą žodį iš įvairių Lietuvos scenų sakė mūsų mokiniai. Šiandien sulaukėme, jog šis žodis skambėtų pas mus nuo Šakių „Varpo“ mokyklos scenos.

Konkursas vyks dvi dienas. Pirmąją – dalyvių pasirodymai. Jie suskirstyti į keturis etapus: 5 – 8 klasių skaitovų grupė, 9 – 12 klasių skaitovų grupė ir kompozicijos (5 – 8 klasių; 9 – 12 klasių). Iš viso konkurse dalyvauja 29 skaitovai ir 12 kompozicijų.

Renginys prasidėjo šventiniu dalyvių sutikimu: svečiai skambino Didžiuoju mokyklos varpu, „pasodino“ simbolinę gėlę mokyklos pievoje, prie durų buvo sutikti Šakių kultūros centro orkestro. Po registracijos mokiniai ir jų vadovai pasklido po „Varpo“ mokyklos erdves, įsikūrė jiems skirtose klasėse.

10 valandą konkurso dalyviai ir žiūrovai rinkosi į aktų salę. Prasidėjo iškilmingas renginio atidarymas. Scenoje pasirodė buvę ir dabartiniai „Varpo“ dramos studijos nariai. Visi jie simbolinei „Varpo“ knygai keliaujant iš rankų į rankas kalbėjo apie žodį – šiandien tokį trapų ir taip lengvai pažeidžiamą. Gražiai šią mintį pratęsė scenoje pasirodęs mokyklos šeimininkas direktorius Vitas Daniliauskas. Jis pasidžiaugė, kad į „Varpo“ mokyklą iš visos Lietuvos susirinko gausus būrys skaitovų, jų mokytojų bei svečių, visus paragino jaustis kaip namuose ir žodį perdavė Šakių savivaldybės atstovams: vicemerui Edgarui Pilypaičiui ir Šakių rajono sporto ir švietimo skyriaus vedėjui Elvydui Pauliukėnui. Rajono vicemeras susirinkusius pasveikino ypatingai: ne tik tarė žodį, bet ir padovanojo dainos posmą, kuriam pritarė daugelis. Vėliau mokyklos direktorius į sceną pakvietė Švietimo ministerijos pradinio ir pagrindinio ugdymo vyriausiąją specialistę Eloną Bagdanavičienę. Ši, primindama, jog meninis skaitymas – tai žodžio žiedas, visiems dalyviams ir komisijai palinkėjo sėkmės. Galiausiai „Varpo“ knyga atsidūrė vertinimo komisijos pirmininkės Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėjos, docentės, humanitarinių mokslų daktarės, Pasaulinės mėgėjų teatro asociacijos teatro ekspertės, Lietuvos kultūros centro mėgėjų meno žanrinės tarybos narės Danutės Vaigauskaitės rankose. Ji šmaikščiai pristatė komisijos narius: aktorę, Klaipėdos universiteto Teatro katedros scenos kalbos pedagogę, režisierę Eriką Gaidauskaitę, poetą, vaikų rašytoją, publicistą teatro ir kino režisierių, aktorių, bardą Vytautą V. Landsbergį, VU docentą, literatūros kritiką, vadovėlių autorių, vertėją Kęstutį Urbą ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją ekspertą Martyną Janušką, ir nuramino besijaudinančius skaitovus, ragindama pasikrauti energijos, pozityviai „išplakti“ save, apkabinti konkurentą ir savo mokytoją.

Pirmoje konkurso dalyje pasirodė 5-8 klasių skaitovai. Dauguma jų pasirinko ištraukas iš šiuolaikinių autorių kūrinių, kalbėjo apie tai, kas jiems aktualu – draugystę, tėvų ir vaikų santykius, mokyklines problemas. Jaunieji skaitovai lengvai įveikė jaudulį, klausytojai galėjo gėrėtis G. Morkūno, V. Račicko, L. V. Černiauskaitės ir kitų autorių tekstais.

Antroje konkurso dalyje į sceną lipo 9-12 klasių atstovai. Nuotaika pasikeitė, nes temos nuteikė rimčiai ir susikaupimui. Scenoje skambėjo žodžiai apie tėvynę, gyvenimo prasmę, meilę, mirtį, ištikimybę bei atsakomybę. Salėje tvyrojo rimtis ir susikaupimas. Išgirsti žodžiai vertė susimąstyti, emociškai išgyventi skaitomą tekstą.

Trečioji dalis – 5 – 8 klasių kompozicijos. Pirmieji pasirodė Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos penktokai, kurie savo kompozicija „Kelionė į vaikystę“ nukėlė į vaikišką pasaulį. Joniškio rajono Kriukų pagrindinės mokyklos septintokės pristatė literatūrinę kompoziciją „Jei turėčiau septynžiedę gėlę“. Linksmai ir šmaikščiai savo literatūrinėje kompozicijoje „Kelias į Tiesą“ kalbėjo Varėnos rajono Valkininkų gimnazijos moksleiviai. Pirmąją kompozicijų dalį pabaigė šeimininkai – Šakių „Varpo“ mokyklos aštuntokai – literatūrine kompozicija simboliniu pavadinimu „Dedu tašką“.

Antroje grupėje (9 – 12 klasių) kompozicijų buvo daugiau, net aštuonios. Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos moksleiviai pasirodė pirmieji. Jie poetinėje kompozicijoje „Žmogus tinkle“ kalbėjo apie šiuolaikines technologijas, traukte įtraukiančias ir nepaleidžiančias žmogaus. Gimnazistai iš Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos su literatūrine kompozicija „Kol mylėsi. Per amžius“ nukėlė žiūrovus į Renesanso epochą ir priminė garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją. Žiūrovai aplodismentų negailėjo Klaipėdos „Varpo“ gimnazistų meninei poetinei kompozicijai „Pakylėtos retorikos“. Dar vienas pasirodymas iš Klaipėdos – tai karalienės Luizės jaunimo centro poetinė kompozicija „O tu nesvarstyk: gerai, negerai“. Pro langus į šiuolaikinį pasaulį ir save visus pakvietė pažvelgti Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai. Po jų scenoje pasirodė Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazistai ir kvietė atkreipti į suskilusią šiandienos asmenybę kompozicijoje „Mano CV“. Energingai į sceną žengė Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos ketvertukas. Jų kompozicija – „Tikriausiai ji vilki rausvais marškiniais“. Ir vyresniųjų pasirodymus užbaigė šakiečiai – Šakių „Žiburio“ gimnazijos poetinė kompozicija „Pabusiu – pabūsiu – pajusiu“.

Po konkursinių pasirodymų dalyviai, jų mokytojai ir svečiai buvo pakviesti žiūrėti Šakių kultūros centro cirko studijos „Šypsena“ koncertą, „Varpo“ dramos studijos spektaklį „Amerika pirtyje“. Vėliau mokytojų laukė vakaronė, o mokinių – pasilinksminimas diskotekoje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA