Meistriška maskuotė: ar galite surasti kur slepiasi pelėda?

Vilnius
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Stulbinančioje fotografijoje, kurią užfiksavo paukščių ir gamtos fotografas Alan Murphy, atskleidžiama, kokie menkai pastebimi gali būti didžiausi gamtos plėšrūnai.

Kanadoje gyvenanti pelėda matoma įsitaisiusi ant šakos medžio viršūnėje, susiliejanti su fone esančių eglių ir pušų vaizdu.

„Britų Kolumbijos miškuose ieškodamas paukščių, kuriuos galėčiau nufotografuoti, aš susidūriau su šiuo bičiuliu. Tai prilygtų adatai šieno kupetoje. Pažiūrėkite, ar patys galite surasti čia laplandinę pelėdą? Gamta yra nuostabi!” – “Facebook” puslapyje “Alan Murphy Photography” rašė vyras.

Nuotraukoje matoma beveik tobulai su supančiu fonu susiliejusi laplandinė pelėda. Antroje, palyginimui pateiktoje nuotraukoje, pelėda žiūri kameros link ir šiame kadre priešais medžio kamieną išsiskiria tik paukščio veido kontūrai, rašo iflsciencce.com.

„Laplandinės pelėdos yra didžiausia pasaulyje pelėdų rūšis, ne tik atsižvelgiant į jų svorį, bet ir į ilgį,“ – sakė Murphy. Priešingai nei mažesnieji paukščiai, kurie maskuojasi bandydami išvengti plėšrūnų, laplandinės pelėdos (Strix nebulosa) savo maskuotę panaudoja, kaip būdą užklupti mažas savo aukas, tokias kaip pelėnai, sterblinės žiurkės ir kiti graužikai.

Perėjimo metu visa šeimos medžioklė krenta ant patino pečių, nes tuo metu patelės lieka su jaunikliais.

Laplandinės pelėdos nustebina savo aukas nutūpdamos aukštumose ir vizualiai skenuodamos bei ieškodamos menkiausių ženklų, kurie išduotų aukos buvimą ant miško paklotės.

Šiaurės Amerikoje ir Eurazijoje laplandinių pelėdų populiacijos auga, dėka sėkmingų jų apsaugos pastangų. Skaičiuojama, kad šiai dienai laisvėje esama nuo 50000 iki 99000 šios rūšies individų.

Gismeteo.lt